Medalowy finisz świętokrzyskiej młodzieży na finałach OOM na Dolnym Śląsku

W ostatnich startach na XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych świętokrzyscy sportowcy... podwoili swój dorobek medalowy. Zapracowali na to przedstawiciele dwóch dyscyplin.

BADMINTON.

Podopieczni Stefana Pawlukiewicza z Orlicza Suchedniów jechali do Sobótki w roli faworytów. I nie zawiedli - zdobyli po trzy złote i trzy brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stawał Tomasz Persona w singlu i grze podwójnej z Filipem Przyjemskim. Kolejne dwa krążki to zasługa Magdaleny Gałek - w parze z Anną Bojanek z Kiko Zamość była pierwsza w deblu, a także trzecia w singlu. Ostatnie dwa brązowe medale wywalczyły duety - chłopców Krzysztof Glijer i Igor Kominek oraz mieszany Filip Przyjemski z Katarzyną Borys (Kiko). - Świetnie poradził sobie zwłaszcza Tomek Persona, który musiał szybko dojść do formy po kontuzji. A został wybrany na najlepszego badmintonistę mistrzostw i otrzymał pamiątkową paterę od prezesa PKOl. - opowiadał trener Orlicza. Jego podopieczni zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową (45 pkt) i wyprowadzili świętokrzyskie na drugie miejsce w klasyfikacji województw. - Zdobyliśmy prawie 20 proc. wszystkich możliwych punktów - dodał Pawlukiewicz.

TENIS STOŁOWY.

Tylko dwie zawodniczki stanowiły kadrę regionu na zawodach w Brzegu Dolnym. Duetowi Alicja Leśniak (AZS Kielce) - Monika Majcher (Top-Spin Kielce) najlepiej wiodło się w deblu, gdzie zdobyły brązowy medal. Indywidualnie lepsza była Leśniak (9. miejsce). Start tenisistek przyniósł województwu 16 pkt i 12. miejsce łącznie.

Starty na Dolnym Śląsku świętokrzyska młodzież zakończyła z 13 medalami - 7 złotymi i 6 brązowymi (wcześniej cztery pierwsze miejsca i dwa trzecie wywalczyli reprezentanci Kieleckiego Sportowego Klubu Taekwondo). Nie pozwoliło to jednak wyprzedzić nikogo w klasyfikacji województw (218,25 pkt). Przed nami było podlaskie (231) i opolskie (265). Bezkonkurencyjne okazało się mazowieckie (1565,08).

Tak samo było rok temu na finałach XIII OOM w Opolu. Przybyło nam jednak punktów (poprzednio 183,5), a medali jest dwa razy więcej (w 2007 sześć - złoty, dwa srebrne i trzy brązowe).