Rozwój bliżej nowej II ligi

Katowiczanie odnieśli drugie z kolei zwycięstwo i awansowali na piąte miejsce. W zupełnie odmiennych nastrojach wracały ze swoich wyjazdowych spotkań Koszarawa Żywiec i Walka Zabrze.
Sobotni mecz w Kunicach (dzielnica Żar) miał wyrównany przebieg tylko w pierwszej połowie. Zaraz po przerwie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się katowiczanin Adrian Will. Piłka z ogromną siłą odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki gospodarzy. Dwa kolejne gole zdobyli rezerwowi Rozwoju. Krzysztof Buffi celnie strzelił głową po rzucie rożnym, a tuż przed końcem spotkania kontratak gości wykończył Krzysztof Michalski, dla którego była to ósma bramka w tym sezonie. - To nasz kolejny krok w kierunku nowej II ligi. Duży udział w tym zwycięstwie mieli wszyscy zmiennicy - podsumował trener Rozwoju Piotr Stach.

Koszarawa przełamała w Świebodzinie fatalną wyjazdową serię. Dotąd żywiecka drużyna nie zdobyła w rundzie wiosennej na obcych boiskach ani jednego punktu! Zwycięstwo nad najsłabszym zespołem III ligi goście zapewnili sobie w pierwszej połowie. Asysty przy obu bramkach zaliczył Łukasz Janczarek. Najpierw po wrzutce z rogu w wykonaniu tego 23-latka celnie strzelił Dariusz Kapera, a wkrótce potem rzut karny po faulu na byłym zawodniku Piasta Gliwice na drugiego gola zamienił Damian Gacki.

W ubiegłym tygodniu Walka odbyła dwie dalekie podróże do województwa lubuskiego. Pierwsza była bardzo udana. We wtorek w zaległym meczu w Świebodzinie podopieczni trenera Andrzeja Kobiałki pokonali 5:0 ostatnią drużynę w tabeli. O sobotnim wyjeździe zabrzanie chcieliby jak najszybciej zapomnieć, bo zostali rozbici w Słubicach przez prowadzoną przez Grzegorza Kapicę Polonię.

Unia Kunice 0

Rozwój Katowice 3 (0)

Bramki: 0:1 Will (47.), 0:2 Buffi (75.), 0:3 Michalski (90.).

Rozwój: Kolonko - Will, A. Bosowski, Polarz, Sudoł - Waniek (60. Buffi), Bonk, Brysz, Karpowicz Ż (73. Brzozowski) - Pasko (61. Michalski), Jędrowski Ż (85. Colik).

Pogoń Świebodzin 0

Koszarawa Żywiec 2 (2)

Bramki: 0:1 Kapera (18.), 0:2 Gacki (25. karny).

Koszarawa: Korzec Ż - Pindel, Kapera, Gacki Ż, Sibouih - Krzysiak (66. A. Kliś), Bukowiec, Gąsiorek (70. Piątek), Janczarek (86. D. Kliś) - Duraj, Janeczko Ż (75. Mazela).

Polonia Słubice 5 (1)

Walka Zabrze 1 (0)

Bramki: 1:0 Janus (8.), 2:0 Sylla (47.), 3:0 Okrzesik (55. samobójcza), 4:0 Kosman (71.), 4:1 Lindner (75.), 5:1 Żukowski (84.).

Walka: Piechota - Krzysztoporski, Gałecki, Rzepka, Baron - Rejmanowski, Okrzesik (62. Hewlik), Wawrzyńczok (75. Krzęciesa), Marzec, Sala - Lindner.

W pozostałych meczach: GKP Gorzów Wlkp. - MKS Kluczbork 2:0 (1:0): Gajewski (45.), Maliszewski (58.); Raków Częstochowa - Lechia Zielona Góra 4:0 (1:0): Trepka (34.), Skwara (56.), Foszmańczyk (82.), Korytkowski (89. karny); Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:2 (0:1): Garuch (41.), Orłowski (90. + 3.); Skalnik Gracze - Gawin Królewska Wola 1:3 (0:2): Z. Bąk (73. karny) - Koziara (38.), Burski (40.), Sobota (78. samobójcza); Orzeł Ząbkowice Śl. - Arka Nowa Sól 2:3 (2:2): Woźniak (17.), Chęciński (21.) - Pochylski (24.), Wróbel (43., 48.). W zaległym meczu: Pogoń - Walka 0:5 (0:3): Wawrzyńczok (12., 88.), Markiewicz (17.), Rejmanowski (44.), Hutka (78.).