Odra wyrównała w 95. minucie

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze opolskiej Odry po dramatycznej końcówce zremisowali w niedzielę we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 1:1. Wyrównującą bramkę strzelił w 95. minucie Marcin Pontus
Już przed meczem opolanie wiedzieli, że jeśli pokonają wrocławian, zapewnią sobie utrzymanie w II lidze (patrz ramka), bowiem po ewentualnym zwycięstwie przewaga nad strefą spadkową wynosiłaby już 10 punktów, podczas gdy do końca sezonu pozostały do rozegrania tylko trzy spotkania. Niebiesko-czerwonym nie udało się co prawda wygrać, ale po tym remisie tylko wyjątkowy zbieg okoliczności może ich zepchnąć do III ligi.

Odra mogła wygrać

W meczu z walczącym o awans do ekstraklasy Śląskiem opolanie mogą mówić o sporym szczęściu, bowiem remis udało im się zapewnić w 5. minucie doliczonego czasu gry.

Gospodarze przeważali przez większość meczu, a remis to efekt niefrasobliwości ich defensywy w końcówce spotkania, choć tak naprawdę mogli ten mecz nawet przegrać. Śląsk strzelił Odrze dwa gole. Najpierw w 29. minucie trafił Sebastian Przybyszewski, ale sędzia uznał, że był on na pozycji spalonej, a później w 52. minucie, tym razem już zgodnie z przepisami, bramkę zdobył Tomasz Szewczuk.

Do tego momentu przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Po objęciu prowadzenia sytuacja z minuty na minutę się odwracała. To Odra przejmowała inicjatywę i konsekwentnie dążyła do wyrównania. Powinno to przynieść efekt już po godzinie gry, kiedy po wrzutce Marka Tracza głową strzelał Tomasz Copik, jednak piłka wylądowała na słupku. Jeszcze lepszą okazję miał w 83. minucie Mariusz Stępień, ponownie podawał Tracz, niestety, 18-latek z Opola w idealnej sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Wojciecha Kaczmarka.

Ta sztuka udała się dopiero w 5. minucie doliczonego czasu gry, kiedy po zgraniu głową Łukasza Ganowicza piłkę w siatce umieścił Marcin Pontus.

Śląsk Wrocław - Odra Opole 1:1 (0:0)

Bramka: Tomasz Szewczuk (52.) - Marcin Pontus (95.).

Żółte kartki: Sztylka, Górski (Śląsk) - Surowiak (Odra).

Śląsk: Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Przybyszewski, Marciniak - M. Gancarczyk (97. Cap), Dudek, Sztylka (71. Górski), Klofik (64. Kluzek) - Ulatowski, Szewczuk.

Odra: Feć - Filipe, Ganowicz, Karasiak, Surowiak - Bajdziak (60. Stępień), Tracz, Copik (75. Konopelski), Piegzik - Pontus, Józefowicz (82. Wodniok).

Spadają tylko dwie

Zarząd PZPN-u podtrzymał wcześniejszą decyzję o karnej degradacji za udział w aferze korupcyjnej Widzewa Łódź i Zagłębia Sosnowiec. Oba zespoły zajęły pozycje spadkowe w ekstraklasie, a tym samym spadną bezpośrednio o dwie klasy rozgrywkowe, co oznacza, że II ligę w tym sezonie opuszczą tylko dwa, a nie, jak wcześniej planowano, cztery najsłabsze drużyny.