Ósemka wioślarzy ważyła za mało

Z powodu niedowagi łodzi polska ósemka, w której płynęło siedmiu zawodników z klubów regionu, zajęła ostatnie, 10. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Monachium

Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski, Sebastian Kosiorek (wszyscy RTW Lotto/Bydgostia/WSG/BP), zawiszanie Rafał Hejmej i Daniel Trojanowski (sternik) oraz Michał Stawowski i Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń) - po czwartym miejscu w piątkowym biegu eliminacyjnym - nazajutrz w repesażu zajęli trzecią lokatę, przegrywając o 1,35 s z Chorwatami awans do finału A (daleko z przodu byli Niemcy). Wczoraj nasi olimpijczycy na Pekin popłynęli w finale B - o miejsca od siódmego do dziesiątego. Przepłynęli 2 km tylko za Holendrami, ale gdy podczas ważenia po biegu okazało się, że łódź jest za lekka, biało-czerwoni zostali przesunięci na ostatnią czwartą pozycję.

Druga z "bydgoskich" osad, przygotowująca się do startu w igrzyskach - czwórka bez sternika wagi lekkiej, w której wiosłują Bartłomiej Pawełczak i Miłosz Bernatajtys (obaj Lotto/Bydgostia) - wygrała tylko finał C i zajęła odległe 13. miejsce. Skiffista Arnold Sobczak (Gopło Kruszwica) był natomiast piąty w finale D (23. pozycja).