Legia boi się o swoich kibiców w Bełchatowie

W obawie o bezpieczeństwo, którego na obcym stadionie nie możemy zagwarantować, odstąpiliśmy od zamiaru organizacji wyjazdu na mecz finałowy Pucharu Polski - poinformowały władze Legii Warszawa
Klub z Łazienkowskiej zrezygnował z dystrybucji biletów dla swoich kibiców na finałowy mecz Pucharu Polski z Wisłą Kraków, który odbędzie się w najbliższy wtorek w Bełchatowie, bojąc się, że dostaną się one w ręce osób mających zakaz stadionowy.

Legia na swojej stronie internetowej wydała specjalny komunikat, tłumacząc swoją decyzję: "W tej sprawie na wniosek jednego z działaczy ruchu kibicowskiego doszło do spotkania, na którym byli obecni wydelegowani przez zarząd klubu przedstawiciel oraz kilku reprezentantów grup kibiców. Kibice wyrazili swoje oburzenie tym, że klub chciał przeprowadzić sprzedaż biletów dla kibiców bez konsultacji z przedstawicielami środowiska kibicowskiego. Po uzyskaniu informacji o tym, że organizacja wyjazdu przez klub oznaczałaby zgodnie z przyjętymi zasadami, iż bilety mogliby nabyć tylko posiadacze Kart Kibica, przedstawiciele grup kibicowskich zapowiedzieli bojkot wyjazdu organizowanego przez klub. Jednocześnie podkreślili, że do Bełchatowa i tak pojadą kibice bez biletów i wejdą na stadion.

Powyższe zapowiedzi potraktowaliśmy bardzo poważnie, tym bardziej że jednym z pięciu przedstawicieli delegacji kibiców była osoba biorąca aktywny udział w zamieszkach na stadionie w Wilnie, za co dostała bezterminowy zakaz stadionowy, nie mogliśmy narażać kibiców, którzy chcieliby wyjechać do Bełchatowa w ramach wyjazdu organizowanego przez klub na szykany i inne trudne do przewidzenia incydenty. W obawie o bezpieczeństwo, którego na obcym stadionie nie możemy zagwarantować, odstąpiliśmy od zamiaru organizacji wyjazdu na mecz finałowy".

Dystrybucją biletów dla kibiców obu klubu zajmie się dziś PZPN. Związek nie poinformował, jakiej będzie dokonywał selekcji, by nie dostały się one w ręce osób mających zakazy stadionowe.

Ostatnia kolejka Ekstraklasy w BetClick.com. Darmowa rejestracja, oferta bez ryzyka.
Sprawdź szczegóły tutaj - reklama