Sport.pl

Sven-Goran Eriksson w Benfice?

Zdaniem brytyjskiej i portugalskiej prasy Benfica Lizbona zaoferowała trenerowi Manchesteru City - Svenowi - Goranowi Erikssonowi trzyletni kontrakt.
Jedna z portugalskich stacji telewizyjnych wyemitowała materiał, w którym prezydent Benfiki Luis Filipe Vieira oraz nowy dyrektor sportowy, a dawny piłkarz klubu Rui Costa opuszczają jeden z hoteli w Manchesterze. W tym samym czasie zatrzymał się w nim Sven-Goran Erokkson. Władze klubu ze stolicy Portugalii nie potwierdzają tych doniesień.

Wszystko wskazuje na to, że Szwed z zakończeniem rozgrywek Premier League straci posadę w City, ale decyzja władz klubu zapadnie dopiero po sezonie. - Musimy to jeszcze przedyskutować. Trzeba zorientować się na koniec sezonu, co trzeba zmienić, co dodać, by klub osiągnął sukces - twierdzi właściciel angielskiej drużyny, Thaksin Shinawatra.

Trzyletni kontrakt proponowany Erikssonowi. ma być zapowiedzią stabilizacji w zespole z Lizbony, który w mijającym sezonie miał aż trzech szkoleniowców. Czwarte miejsce na koniec rozgrywek, w Benfice odbierane jest jako prawdziwa porażka zespołu, który w całej swojej historii tylko czterokrotnie znalazł się poza najlepszą trójką.