Sport.pl

Scolari bliski zastąpienia Erikssona

Jak podaje Daily Telegraph, następcą Svena-Gorana Erikssona w Manchesterze City może zostać Luiz Felipe Scolari. Brazylijski trener, który jak na razie prowadzi reprezentację Portugalii, ma podpisać kontrakt opiewający na 3.2 mln funtów.
"Luiz Felipe Scolari dostał propozycję zastąpienia na stanowisku trenerskim Manchesteru City Svena - Gorana Erikssona" - powiedział rzecznik brazylijskiego szkoleniowca.

Scolari miałby zarabiać rocznie 3.2 milionów funtów. Taką sumę zaproponował mu właściciel angielskiego klub Thaksin Shinawatra, który chce, aby Brazylijczyk podjął decyzję jeszcze przed startem Euro 2008.

Rzecznik Scolariego powiedział, że jest możliwe, aby jego selekcjoner spotkał się z przedstawicielami klubu jeszcze przed Euro, ale bardziej prawdopodobne, że nastąpi to dopiero po zakończeniu turnieju.

Scolari wydaje się być niezdecydowany, pomimo faktu, że jego kontrakt byłby wyższy od kontraktu Erikssona o 700 tysięcy funtów. Brazylijczyk nie chce opuszczać Portugalii, gdzie studiują jego dwaj synowie - Fabricio i Leonardo.

Kolejnym problemem jest fakt, że Eriksson ma nadal duże poparcie fanów Manchesteru, którzy protestowali przeciwko jego zwolnieniu przed ostatnim niedzielnym meczem ich drużyny z Liverpoolem. Niektórzy z nich posunęli się nawet dalej i zapowiedzieli, że nie wykupią karnetów na kolejny sezon, dopóki nie poznają nazwiska trenera, który będzie prowadził Manchester.

Po zakończeniu sezonu Manchester City ma ruszyć w podróż do Azji, gdzie zaplanowanych ma kilka spotkań. Władze klubu zapytane, czy drużynie w Azji będzie towarzyszył Eriksson odpowiedziały, że pomimo spekulacji mediów na temat trenera, Szwed pojedzie z Manchesterem.

Ekipa City przyleci do Tajlandii 14 maja, aby uczestniczyć w otwarciu klubowego sklepu. Na 17 maja zaplanowano mecz z drużyną gwiazd tajlandzkiej ligi. Przed wylotem, który ma odbyć się 20 maja, Manchester zmierzy się jeszcze z drużyną z Chin oraz Juventusem Turyn.