Dziecięce Euro 2008 na Felinie

Od 13 do 31 maja w każdy wtorek i czwartek na boisku SP 52 na Felinie będą się odbywały Dziecięce Mistrzostwa Europy Euro 2008. Ogłoszono też konkurs plastyczny pod hasłem: "Biało-czerwoni na arenach ME 2008"
Organizatorami imprezy są SP 52 oraz Ognisko TKKF Omega, a patronat honorowy objęli Lubelski Kurator Oświaty i Dyrektor Wydziału Oświaty UM. - W turnieju weźmie udział 16 zespołów, którym losowo zostaną przyznane nazwy państw uczestniczących w prawdziwych mistrzostwach Europy - mówi Zbigniew Furman, prezes Omegi. - O udziale w turnieju będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Finał zostanie rozegrany 31 maja podczas dorocznego festynu "Rodzina-Felina". Mam nadzieję, że emocji nie zabraknie.

Termin zgłoszeń do turnieju piłkarskiego upływa 12 maja. Należy je przesyłać w formie pisemnej na adres: Szkoła Podstawowa nr 52, ul. Władysława Jagiełły 11, 20-281 Lublin. Można też zgłaszać na nr faksu: 081 746 81 77.

Jeśli chodzi o konkurs plastyczny, to prace będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych - dla dzieci z klas I-III i IV-VI. Należy je wykonać techniką dowolną w formacie A3. Oczywiście trzeba je opisać imieniem i nazwiskiem ucznia, podać klasę i nr tel. do szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem praca została wykonana. Rozpatrywane będą tylko prace indywidualne, których z każdej placówki można wysłać tylko pięć. Można je składać do 16 maja w bibliotece SP 52 u pani Joanny Rutkowskiej. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wernisażem nastąpi 31 maja podczas festynu i finału piłkarskiego.