Śródmieście zwyciężyło na otwarcie Grand Prix

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Nałkowskich w Lublinie rozegrany został turniej piłkarski o Puchar Marszałka z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Rozgrywki zorganizowały Zarząd Wojewódzki TKKF i Ognisko TKKF Omega.
W turnieju, który zapoczątkował cykl Wiosennego Grand Prix 2008, wzięło udział sześć zespołów: Śródmieście, FC Felin, Sygnał, FC Maja, Kunickiego i Starówka. Była to już 20. impreza rozegrana z okazji tego narodowego święta. W finale zespół Śródmieścia po bramkach Wojciecha Choiny i Bartka Skubisa pokonał Sygnał 2:1. Skubis strzelił też samobójczego gola dla Sygnału. W szeregach zwycięzców wystąpili: Łukasz Słoboda, Patryk Piątkowski, Piotr Tomaszewski, Sylwester Tomczak, Patryk Pyła, Dawid Grzegorczyk, Adrian Łysiak, Wojciech Choina, Bartek Skubis. W meczu o trzecie miejsce FC Felin zwyciężył po serii rzutów karnych zespół FC Maja. W regulaminowym czasie gry żadna drużyna nie zdołała strzelić gola. Na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Piotra Jeziora (Sygnał), a najlepszego bramkarza - Patryka Kłosowicza (FC Maja). Najwięcej bramek (6) zdobył Patryk Piątkowski, zawodnik Śródmieścia.

Rozgrywki Wiosennego Grand Prix składają się z sześciu turniejów. Drużyny, które zgromadzą w nich najwięcej punktów, zostaną nagrodzone sprzętem piłkarskim.