MP enduro. KTM Novi najlepsze na "50-tkach" i quadach

W III i IV rundzie mistrzostw i Pucharu Polski w rajdach enduro w Siemiatyczach na Podlasiu kielczanie z KTM-u Novi potwierdzili swoją przewagę w tych specjalnościach. Czołowe miejsca zajmowali też w pozostałych klasach.
Nadal niepokonany wśród najmłodszych jest Rafał Bracik. W klasie junior 50 dominacja kielczan jest tak ogromna, że zajmują pierwsze sześć miejsc w klasyfikacji generalnej. Tuż za podium w punktacji sezonu w E1 jest Łukasz Bartos. Zapracował na to w Siemiatyczach drugim i czwartym miejscem w rundach. Do lidera Marcina Frycza z SMK Krzeniów traci 22 punkty. Dwie lokaty niżej jest Grzegorz Chorodyński z Selfa Kielce (51). On również zajmował wysokie miejsca - odpowiednio ósme i szóste. W połączonej klasie E2/E3 na siódme miejsce awansował kolejny zawodnik KTM-u Novi Mikołaj Pańka. Udało się to także dzięki siódmej pozycji na pierwszej eliminacji i piątej na drugiej. Lepiej radzący sobie dotąd Hubert Dzianok tym razem nie punktował. Wśród juniorów lepiej wypadł Przemysław Bielecki. Jego dorobek to szóste i piąte miejsce (i to samo w generalce). Jego kolega klubowy Patryk Bielec skończył tylko pierwszą rundę na piątej pozycji i łącznie jest dziewiąty.

Swoje pozycje kielczanie obronili też w zmaganiach quadów w Pucharze Polski. Lideruje Andrzej Grzyb (drugie i czwarte w Siemiatyczach), a drugi jest Michał Trafiałek (odpowiednio miejsca trzecie i szóste). Bardzo obiecująco zaczął ściganie z weteranami Adrian Bielec. Oba przejazdy kończył na podium i mimo nieobecności na inauguracji w Biedrusku jest już piąty.