Sport w skrócie

Z Grand Prix do kadry

Szymon Gałczyński (DEK Cyklo Korona Kielce) był drugi na inauguracyjnych zawodach organizowanego przez Czesława Langa cyklu Bank BPH Grand Prix MTB. W Szczawnie wśród juniorów wyprzedził go jedynie aktualny mistrz Polski w tej kategorii Marek Konwa (Trasa Zielona Góra). Ten wynik docenił też trener reprezentacji Polski kolarzy górskich Andrzej Piątek, powołując kielczanina do kadry, która przygotowuje się do mistrzostw Europy, które w dniach 16-18 maja odbędą się w St. Wendel w Niemczech.

Rekord Jarosza

Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice pobił w Kozienicach rekord województwa juniorów w biegu na 800 m. Pokonał ten dystans w czasie 1.51,26 - o 0,3 sek. szybciej niż Witold Urbaniak z Budowlanych przed 27 laty. Dobrze spisała się tam także Agata Dróżdż z KKL Kielce, która była siódma na 1,5 km (4.28,03). W biegu głównym - mistrzostwach Polski na 10 km - piętnasty był z rekordem życiowym Rafał Gontarczyk z Ostrowii (31.32,34).

Dwa medale Adriana

Adrian Dziółko z AZS-u Kielce stawał dwukrotnie na podium na silnie obsadzonych mistrzostwach Polski juniorów w badmintonie w Płocku. Był trzeci w stawce 56 singlistów oraz najlepszy w deblu w parze z Mateuszem Dynakiem z Piasta Słupsk. Drugi finał to zasługa kolejnego debla Joanna Stobiecka - Aleksadra Wikło. Suchedniowianki musiały jednak uznać w nim wyższość Anny Narel i Katarzyny Nideraus (Piast Słupsk/SKB Suwałki).

Złoty student

Wojciech Moranda z Żaka Kielce zdobył we Wrocławiu złoty medal i tytuł międzynarodowego akademickiego mistrza Polski w szachach. Na co dzień studiujący na pierwszym roku prawa polskiego i niemieckiego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie kielczanin przez całą imprezę grał na pierwszej szachownicy - odniósł 6 zwycięstw i zanotował trzy remisy (7,5 pkt.). Drugi był Piotr Dobrowolski (AZS WSB Wrocław), a trzeci Ukrainiec Władimir Malaniuk.