I liga piłkarzy ręcznych: Vive II skończyło na czwartym, Wisła na siódmym

Na zakończenie sezonu kielczanie sprawili sobie prezent, wygrywając na wyjeździe z faworyzowaną Gwardią Opole.

Powen Zabrze - Wisła Sandomierz 33:23 (13:14)

Wisła: Serafin, Polit - Ogrodnik 5, Dusak 5, Kuroś 4, Karbownik 4, Kubisztal 3 (2), Ćwik 1, Pawelczyk 1, Szklarski, Szczerba, Gąsior, Surma, Kutek.

Mającej już zapewnione utrzymanie siódemce gości udało się nieco postraszyć zabrzan. Powen lepiej zaczął (4:1 i 9:6), ale dzięki skutecznej grze defensywy sandomierzanie wyszli w 23. minucie na jednobramkowe prowadzenie (11:10). Gospodarze długo nie mogli się otrząsnąć - jeszcze w 48. minucie wygrywali tylko 24:22. To było jednak wszystko, na co stać było zespół Wisły - do końca meczu podopieczni Adama Węgrzynowskiego trafili jeszcze tylko raz! A przewaga szybko rosła, bo szkoleniowiec gości dał w końcówce pograć wszystkim rezerwowym.

Gwardia Opole - Vive II Kielce 25:26 (14:9)

Vive II: Czopek - Sadowski 9 (3), Zydroń 7, Trojanowski 3, Gawęcki 2, Ł. Pawlak 2, Iskra 1, Smołuch 1, Zacharski 1, Kubillas, Juszczyk, Fiutek, Kwieciński, Raczkowski.

Kielczanie wydarli zwycięstwo sąsiadowi z tabeli w ostatniej chwili. Trzy sekundy przed ostatnią syreną decydującą bramkę zdobył rozgrywający Paweł Gawęcki. Jakby tego było mało, kielczanie wyrównali dopiero w 59. minucie! Wcześniej przewaga gospodarzy sięgała nawet sześciu bramek. Im bliżej końca, tym gospodarzom było trudniej znaleźć sposób na znakomicie dysponowanego bramkarza Piotra Czopka.