Flota wygrywa bardzo ważny mecz

III LIGA PIŁKARSKA. Czy wyspiarze są w kryzysie, który może zagrozić w walce o awans? Kibice Floty Świnoujście zadawali sobie te pytanie po zremisowanym meczu z Rodłem i porażce w Janikowie.
Wczoraj podopieczni Petra Nemca uspokoili atmosferę. Pokonali solidny zespół z Koronowa 2:1, choć sprawiedliwszym wynikiem byłaby wygrana dwoma bramkami.

Już w 5. minucie w dobrej okazji znalazł się Piotr Dziuba. Zmarnował, podobnie jak kilka minut później, gdy strzelał głową. W 19. minucie sytuację sam na sam zmarnował Petr Iskra. Fani nie czekali jednak długo na gola. Przemysław Pietruszka pociągnął lewą stroną, wrzucił piłkę, a tam Arkadiusz Bąk strzelił głową nie do obrony. Tej akcji pozazdrościli Damian Krajanowski i Iskra, którzy skopiowali ją minutę później i padł drugi gol.

Gospodarze uspokoili się, a goście zaczęli grać odważniej. Ich pierwszy składny atak zakończył się golem. Źle zachowała się defensywa Floty, która przyglądała się akcji w bocznej strefie. Centra do wysokiego Marcina Krzywickiego była precyzyjna, a rosły napastnik głową zdobył kontaktowego gola.

Pierwszą - bardzo ciekawą - połowę zakończyło zamieszanie pod bramką świnoujścian, ale na szczęście dla nich bez bramki. W drugiej połowie ciekawy był pierwszy kwadrans (groźne strzały Dziuby i Pietruszki), a czym bliżej końca wyspiarze pilnowali wygranej, co im się udało.

Flota Świnoujście - Victoria Koronowo 2:1 (2:1)

Bramki. Flota: Bąk (22.), Iskra (23.). Victoria: Krzywicki (35.).

Flota: Gołębiewski - Krajanowski, Perez, Konusik, Pietruszka (84. Bańka), Czarnecki, Bąk, Niewiada, Chrzanowski, Dziuba (88. Ziatyk), Iskra (90. Dutkiewicz).

Wynik lepszy niż gra...

Trzebiatowianie punktują u siebie wiosną. Tym razem pokonali Zdrój, choć mecz nie przypominał trzecioligowego widowiska. Rega była lepszym zespołem w niedzielę, ale fani nie byli zadowoleni z gry. Na szczęście, podopieczni Grzegorza Lewandowskiego wygrali. Mogli nawet wyżej, ale strzeleckich okazji nie wykorzystali m.in. Dominik Husejko, Moses Molongo i Łukasz Cebulski.

Rega Merida Trzebiatów - Zdrój Ciechocinek 2:1 (1:1)

Bramki. Rega: Husejko (29.), Chmielecki (59. - samobójcza). Zdrój: Maciejak (11.).

Rega: Twarzyński - Jarmoszewicz (73. Karczewski), Lewandowski (90. Malinowski), Murawski, Wójtowicz, Łapiński, Husejko, Orłowski, Cebulski, Molongo, Kryński (90. Zaręba).

... gra lepsza niż wynik

KP Police nie wykorzystało okazji, by pokonać wicelidera rozgrywek. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale dobrych okazji nie potrafili wykorzystać Przemysław Ciołek, Mariusz Szmit i Rafał Komar. Ten pierwszy w 30. minucie spotkania strzelił groźnie, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie nadal przewaga KP, ale nadal bez decydującego ciosu. W ostatnich minutach meczu goście zaatakowali, ale poza zamieszaniem pod bramką Marcina Gumowskiego, nic groźnego nie zrobili.

KP Police - Jarota Jarocin 0:0

KP: Gumowski - Tuński, Bouba, Szałek, Brzeziński, Stefaniak (87. Kamrowski), Muskała, Szmit (71. Krzyżanowski), Jóźwiak (61. Jakuszczonek), Komar (78. Pachulski), Ciołek.

Fani długo czekali

Podobnie, jak w meczu z Cartusią, kołobrzeżanie długo nie potrafili pokonać bramkarza rywali. A gdy już to zrobili - mogli być pewni zwycięstwa. Dzięki wygranej Kotwica awansowała na pozycję wicelidera.

Radość zmąciła kontuzja Daniela Małkowskiego odniesiona w końcówce meczu. Obrońca wyskoczył do górnej piłki razem z bramkarzem Arturem Tłoczkiem i zawodnikiem Mieszka. Doszło do uderzenia w głowę i zawodnik stracił przytomność. Został odwieziony do szpitala.

Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 3:0 (0:0)

Bramki: Rafalski (80.), Stareckij (81.), Korolczuk (91.).

Kotwica: Tłoczek - D. Małkowski (89. Grocholski), Benkowski, Rafalski, Lenart, Matwijów, Żdanow, Ł. Małkowski (77. Stareckij), Malinowski (46. Feliński), Misztal (46. Korolczuk), Jackiewicz.

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Elana Toruń - Kaszubia Kościerzyna 1:2, Nielba Wągrowiec - Kujawiak Włocławek 3:0, Unia Janikowo - Wierzyca Pelplin 4:1, Rodło Kwidzyn - Cartusia Kartuzy 2:1.