Sport w skrócie

BOKS

Mistrz Tomczyk

Ogromnym sukcesem zakończył się start pięściarza Broni Radom Artura Tomczyka na odbywającej się w Świdnicy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych "Dolny Śląsk 2008". Radomianin wywalczył na niej złoty medal. Podopieczny Adama Jabłońskiego wszystkie swoje walki rozstrzygnął jednogłośnie na punkty. Najpierw w pojedynku ćwierćfinałowym pokonał Krzysztofa Kalitę (Bukowina Wałcz), a w półfinale okazał się lepszy od Kamila Micała (Wisłok Rzeszów). W walce decydującej o prymacie w kategorii wagowej 52 kg w Polsce Tomczyk nie dał żadnych szans koledze z reprezentacji Polski kadetów Sebastianowi Chlebickiemu (Gwarek Łęczna).

LEKKOATLETYKA

Walczyli o medale i minima

Wioletta Frankiewicz-Janowska z AZS AWF Kraków i Marcin Chabowski z KS Wejher Wejherowo zostali mistrzami Polski w biegu na 10 tys. m podczas zawodów, które rozegrano w Kozienicach. Frankiewicz-Janowska czasem 32:53,67 min wyprzedziła o ponad półtorej minuty Agnieszkę Ciołek z AZS AWF Wrocław i Elizę Gawryluk z AZS UWM Olsztyn. Natomiast oprócz Chabowskiego (28:44,09 min) na podium mistrzostw Polski stanęli również Michał Smalec (Podlasie Białystok) i Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz).

Na kozienickim stadionie rozegrano jeszcze cztery konkurencje biegowe. Na dystansie 1500 m najlepsi okazali się Łukasz Parszczyński z Polonii Warszawa (3:45,69 min) oraz Sylwia Ejdys z AZS AWF Wrocław (4:10,77 min).

W silnie obsadzonym biegu na 800 m zwyciężył Bartosz Nowicki ze Sportingu Międzyzdroje (1:47,77 min) przed Pawłem Czapiewskim (Lubusz Słubice) i Piotrem Dąbrowskim (WLKS Wrocław). Warto dodać, że czwarty w tym biegu Adam Kszczot z RKS Łódź czasem 1:49,41 min wywalczył minimum na mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy. Przepustkę na tę imprezę zapewnił sobie także Krystian Zalewski (UKS GMDS Barnim Goleniów), który w biegu na dystansie 3000 m przez przeszkody był piąty, osiągając czas 8:49,42 min. Wygrał Tomasz Szymkowiak z Orkana Września (8:38,80 min).