Chemik/Budstol i Zawisza nadal imponują skutecznością

Przed niedzielnymi IV-ligowymi derbami Bydgoszczy piłkarze Zawiszy i Chemika/Budstolu są w wysokiej formie. W czwartek i jedni, i drudzy bez problemów zainkasowali kolejne trzy punkty.

Zawisza rozbił w Bydgoszczy Unię Solec Kujawski. Goście już w pierwszej połowie mieli sporego pecha. Po fatalnym błędzie bramkarza i ładnym strzale Marcina Kozłowskiego, stracili pierwszą bramkę, a później karetką do szpitala odwieziony został piłkarz Unii Remigiusz Kozłowski. Chory na astmę zawodnik uderzony został piłką w okolice klatki piersiowej, przez co miał problemy z oddychaniem. Jeszcze przed zejściem do szatni drugiego gola dla gospodarzy strzelił Valentin Dah.

Po przerwie do siatki zespołu z Solca Kujawskiego trafiali Paweł Ettinger, Piotr Bajera i Szymon Maziarz.

Honorowego gola dla Unii zdobył Michał Murach.

- Wynik cieszy, ale już gra nie bardzo. Niestety, nasz kolejny rywal będzie dużo bardziej wymagający i musimy zagrać lepiej - mówił po spotkaniu Piotr Tworek, trener Zawiszy, który wczoraj dał odpocząć kilku podstawowym piłkarzom wprowadzając na boisko zmienników.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli też piłkarze Chemika/Budstolu. W Lubaniu zawodnicy LTP tylko do przerwy mogli mieć nadzieję na uzyskanie choćby jednego punktu. Zaraz po wznowieniu gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Mateusza Michaliszyna piłkę do siatki gospodarzy skierował Jacek Szpejna. Kilka minut później pięknym strzałem z ok. 20 m popisał się Dariusz Wolski i było 0:2.

Gracze LTP się załamali, a bydgoszczanie niestety seryjnie marnowali kolejne dogodne sytuacje. Ostatecznie drużynę z Lubania dobił najpierw Włodzimierz Korecki, później strzał samobójczy.

- W ostatnich dwóch spotkaniach zdobyliśmy 12 goli, nie tracąc żadnego. Trudno zatem nie być zadowolonym - mówił po meczu trener Gruszka.

Jego zespół zdobył trzy punkty, ale niestety stracił Karola Bilskiego, który z powodu urazu łydki musiał opuścić boisko już w 35. min.

- Mam nadzieję, że to nic poważnego i Karol będzie gotowy na niedzielę - dodaje Gruszka.

Pojedynek Chemika/Budstolu z Zawiszą odbędzie się na stadionie przy ul. Glinki w niedzielę o godz. 17.

Pierwszej porażki na wiosnę doznała Gwiazda, która przegrała w Mogilnie z Pogonią. Osłabieni bydgoszczanie mogli nawet ten mecz wygrać, ale oddając kilkanaście strzałów na bramkę rywali ani razu nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy.

W niedzielę na stadionie przy ul. Bronikowskiego rywalem Gwiazdy będzie LTP Lubanie.

Zawisza - Unia 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 M. Kozłowski (25.), 2:0 Dah (30.), 3:0 Ettinger (70.), 4:0 Bajera (76.), 5:0 Maziarz (88.), 5:1 Murach (89.).

Zawisza: Gajewski - Cuper, Suchecki, Ettinger, M. Kozłowski - Sobolewski, Loliga (46. Wiśniewski), A. Kozłowski, Szczepan (Maziarz) - Dah, Bajera.

LTP - Chemik/Budstol 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Szpejna (48.), 0:2 Wolski (54.), 0:3 Korecki (80.), 0:4 Cieślak (87. samob.)

Chemik/Budstol: Retlewski - Walda, Szpejna, Raszka, Jasiński - Kawałek (80. Kaszyński), Kroszel, Michaliszyn (65. Korecki), Wolski - Bilski (35. Florek), Kordowski (70. Raczkowski).

Pogoń - Gwiazda 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Czaplewski (60.)

Gwiazda: Matysiak - Stoppel, Gabrus, Guzman, Błaszkiewicz - Sawicki, Kawałek, Przybysz (60. Kuszyński), Siedlecki (56. Wrzos) - Orłowski (60. Bruski), Kanik.

Inne wyniki: Goplania Inowrocław - Włocłavia Włocławek 1:3, Notecianka Pakość - Lech Rypin 0:2, Olimpia Grudziądz - Sadownik Waganiec 7:1, Legia Chełmża - Mień Lipno 0:0, Sparta Brodnica - Kujawiak Kowal 1:0.