Sport.pl

Nicki Pedersen wraca do Rzeszowa

Po czwartkowym meczu w Zielonej Górze, który zakończył się po zamknięciu tego wydania ?Gazety?, rzeszowskich żużlowców już w niedzielę czeka kolejny trudny sprawdzian. Do Rzeszowa przyjeżdża jeden z kandydatów do mistrzowskiego tytułu, Złomrex Włókniarz Częstochowa.
- Ten mecz musimy wygrać. U siebie już nie możemy tracić punktów - mówi Jacek Ziółkowski, menedżer Marmy. Jednak o zwycięstwo rzeszowskiego zespołu nie będzie łatwo, bo Włókniarz to jeden z głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. - Włókniarz jest bardzo mocny, ale wydaje mi się, że mimo wszystko jest słabszy od Torunia czy Leszna. Za to nasi zawodnicy gorzej jechać nie mogą i ostatnio notują tendencję zwyżkową - uważa menedżer Marmy.

Liderem Włókniarza jest Duńczyk Nicki Pedersen, który przez ostatnie dwa sezony bronił barw rzeszowskiego zespołu. - Nicki jest w znakomitej formie i dodatkowo doskonale zna nasz tor, ale jeden zawodnik meczu nie wygra. Duńczyk może być poza zasięgiem, a my musimy się skupić na tym, by pozostali zawodnicy Włókniarza nie zdobyli zbyt wielu punktów - mówi Ziółkowski. Ci pozostali to Amerykanin Greg Hancock, Sebastian Ułamek czy przymierzany przed sezonem do rzeszowskiej drużyny Tomasz Gapiński. Do tego dochodzi jeszcze junior Mateusz Szczepaniak, a jedyną niewiadomą jest to, kto zastąpi w składzie awizowanego Kamila Mistygacza. Kandydatami są Anglik Lee Richardson oraz Michał Szczepaniak.

W drużynie Marmy w niedzielnym meczu po raz kolejny zabraknie Australijczyka Camerona Woodwarda, który w tym samym czasie ma zawody w Niemczech. W tej sytuacji w składzie znajdzie się miejsce dla Słowaka Martina Vaculika oraz kogoś z dwójki: Dawid Stachyra - Roman Poważny. - O tym, który z nich pojedzie, zadecyduje postawa Poważnego w Zielonej Górze oraz sobotni trening, który jest zaplanowany na 15.30 - tłumaczył Ziółkowski.

Tymczasem rzeszowscy żużlowcy w ostatnich dniach nie marnowali czasu. We wtorek rozgrywki rozpoczęła szwedzka Elitserien, w której startuje czterech zawodników Marmy. W meczu Masarna Avesta - VMS Elit Vetlanda, zakończonym zwycięstwem gospodarzy 50:46, sześć oczek i bonus (1*, 1, 2, 1, 1) dla zwycięzców zdobył Duńczyk Kenneth Bjerre, a pięć punktów i bonus (3, 1, d, 1*, 0) dodał Australijczyk Davey Watt.

W innym meczu Piraterna Motala uległa na własnym torze zespołowi Hammarby Sztokholm 45:51. Dla gości dziewięć punktów i bonus (2*, d, 3, 1, 3) zdobył Słoweniec Matej Zagar, a osiem punktów i bonus (2, 2, 2*, 1, 1) dodał Anglik Scott Nicholls.

W środę Watt zdobył 15 punktów (3, 3, 3, 3, 3) dla Poole Pirates w wygranym 58:34 pierwszym półfinałowym meczu Tarczy Petera Cravena z Coventry Bees.

AWIZOWANE SKŁADY:

Marma: 9. Davey Watt, 10. Roman Poważny, 11. Matej Zagar, 12. Kenneth Bjerre, 13. Scott Nicholls, 14. Dawid Lampart.

Włókniarz: 1. Greg Hancock, 2. Tomasz Gapiński, 3. Sebastian Ułamek, 4. Kamil Mistygacz, 5. Nicki Pedersen, 6. Mateusz Szczepaniak.

Godz. rozpoczęcia: 18.30

Sędziuje Marek Wojaczek z Godziszki.Pozostałe pary 5. kolejki:

Unibax Toruń - Unia Tarnów (godz. 15, sędziuje Jerzy Najwer), Atlas Wrocław - ZKŻ Kronopol Zielona Góra (godz. 17, sędziuje Maciej Spychała), Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno (godz. 18.30, sędziuje Leszek Demski)