Stalówka przegrywa w Gliwicach

Drugoligowi piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice 0:2, a już w sobotę na własnym stadionie podejmą Wisłę Płock.

Gospodarze środowe spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 3. minucie cudownym strzałem sprzed pola karnego popisał się Michał Szczyrba. Piłka z imponującą siłą, a przede wszystkim precyzją ugrzęzła tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką. - Ta bramka to już z ekstraklasy, ale nas, niestety, wciąż tam nie ma - rozłożył ręce Szczyrba, którego zespół wygrał pierwsze spotkanie po trzech porażkach z rzędu.

Kolejne minuty przypomniały jednak, że Piast jest w dołku. Piłkarze ze Stalowej Woli bez trudu utrzymywali się przy piłce. Akcje przyjezdnych były szybkie i składne - brakowało tylko celnych strzałów. - Takie granie co trzy dni to za dużo dla Stali. Mamy zbyt wąską kadrę. Kto wymyślił ten terminarz? Po co tak gonimy? Czy jakiś drugoligowy jedzie na mistrzostwa Europy? - dopytywał trener gości Władysław Łach, który dopiero po przerwie wpuścił na boisko zawodników, którzy na co dzień decydują o wynikach Stali.

To jednak nie pomogło. Więcej szczęścia do zmian miał trener Piotr Mandrysz, bo to właśnie wpuszczony po przerwie Stanisław Wróbel przesądził o losach meczu. Napastnik Piasta trafił do siatki z... 16 centymetrów. - W takiej sytuacji też trzeba umieć dostawić buta. Ważny gol, po nim grało nam się już spokojnie - mówił Wróbel.

Piast Gliwice2 (1)
Stal Stalowa Wola0
Bramki: 1:0 Szczyrba (3.), 2:0 Wróbel (66.)

Piast: Kasprzik - Nowak, Banaś, Krzycki, Michniewicz - Prędota (68. Podgórski), Gamla, Szczyrba (54. Wróbel), Chylaszek Ż (80. Andraszak) - Kukulski, Kędziora.

Stal: Wierzgacz - Ławecki, Wieprzęć, Piszczek Ż, Lebioda - Stręciwilk (56. Gęśla), Drozd (46. Iwanicki), Krawiec, Lipecki, Trela (85. Hadzić) - Pałkus Ż.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 3 000

W pozostałych meczach 28. kolejki:

ŁKS Łomża - Warta Poznań 0:1, Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2, Motor Lublin - Pelikan Łowicz 3:0, Odra Opole - Kmita Zabierzów 1:0, Polonia Warszawa - GKS Katowice 3:1, GKS Jastrzębie - Znicz Pruszków 0:2, Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:4, Tur Turek - Arka Gdynia 1:4.

W sobotę z Wisłą

Po porażce w Gliwicach Stal nie ma wiele odpoczynku. Już w sobotę na własnym stadionie podejmie bowiem Wisłę Płock. Stalowowolanie mając 30 punktów, zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli z pięcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. Pojedynek z Wisłą, która jest pięć pozycji wyżej z 29 punktami, będzie dla nich sprawą honorową. W pierwszej rundzie podopieczni Władysława Łacha przegrali bowiem w Płocku aż 1:4. Początek meczu o godz. 17.