Siatkarki Energi Gedania dopiero szóste w LSK

Siatkarki Energi Gedania zakończyły sezon w Lidze Siatkówki Kobiet na szóstym miejscu. W ostatnim pojedynku uległy MKS Dąbrowa Górnicza 0:3.

Po dwóch spotkaniach rywalizacji o piąte miejsce był remis 1:1, o wszystkim decydowało zatem środowe starcie numer trzy w Dąbrowie Górniczej. I podobnie jak dzień wcześniej siatkarki trenera Leszka Milewskiego nie miały w nim nic do powiedzenia.

W środę walki było może trochę więcej (szczególnie w setach pierwszym i trzecim, przegranych przez gdańszczanki do 22), ale gospodynie znów pewnie wygrały spotkanie 3:0 i zasłużenie sięgnęły po piąte miejsce w końcowej tabeli LSK.

Siatkarki z Gdańska nie wypełniły więc zadania postawionego im przed sezonem (właśnie piąte miejsce), dlatego w zespole z pewnością zajdą spore zmiany personalne. Pierwszych decyzji można się spodziewać w przyszłym tygodniu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Gedania 3:0. Sety: 25:22, 25:17, 25:22. Gedania: Ziemcowa, Tomsia, Skowrońska, Kasprów, Wellna, Kasprzak, Siwka (libero) oraz Pasznik, Kaliszuk, Durajczyk, Nuszel.