Komplet punktów Szydłowianki, porażka Wulkanu

PIŁKA NOŻNA. Zwycięstwo Szydłowianki na własnym boisku i porażka Wulkanu w Warszawie - oto bilans kolejnych spotkań z udziałem czwartoligowców z regionu radomskiego.
Futboliści z Szydłowca potrzebowali zaledwie trzech minut w pierwszej połowie, by udowodnić swoją wyższość nad Hutnikiem Warszawa. Wreszcie z dobrej strony pokazali się napastnicy niebieskich. Gola otwierającego wynik konfrontacji zdobył strzałem z pola karnego Adam Śniegocki, a niedługo potem kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Daniel Ciupiński.

Lekcji futbolu udzielili tymczasem Wulkanowi Zakrzew piłkarze rezerw stołecznej Polonii. Zespół Czarnych Koszul, wzmocniony graczami drugoligowego zespołu, m.in. Grzegorzem Piechną, Jackiem Kosmalskim i Piotrem Kosiorowskim, o wygranej przesądził po zmianie stron. Wówczas bramkarz zakrzewian Tomasz Borkowski dwukrotnie wyciągał piłkę z bramki. Szkoda straconej szansy, bowiem do przerwy gracze trenera Bolesława Strzemińskiego toczyli wyrównany bój. Niestety, trafienia Kamila Katusa i Przemysława Skorupy okazały się niewystarczające do wywiezienia ze stolicy choćby remisu.

Podczas trwającego długiego weekendu czwartoligowcy z regionu radomskiego rozegrają następne mecze o punkty. Wulkan w sobotę podejmie na własnym terenie Ursusa Warszawa, natomiast w niedzielę Szydłowianka zmierzy się z GLKS w Nadarzynie.

SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC - HUTNIK WARSZAWA 2:0 (2:0): Śniegocki (29.), Ciupiński (32.). Szydłowianka: Zyzman - Leszczyński, Sokół, Gołębiowski (71. K. Koniarczyk), Kobylarczyk, Kiliański, Bilke (86. A. Koniarczyk), Ludew, Kurbiel, Śniegocki, Ciupiński (81. Walkiewicz).

POLONIA II WARSZAWA - WULKAN ZAKRZEW 4:2 (2:2): Kosmalski (18.,60.), Piechna (37.), Kosiorowski (82.) - Katus (27.), Skorupa (44.).

Wulkan: Borkowski - Senator, Stępniewski, Kołaczyk, Ziółek, Skorupa, Rysiewski, Sałek (70. Urbaniak), S. Pysiak (40. Turczyk), Katus (80. Różalski), M. Pysiak (80. J. Mirkowski).

Pozostałe wyniki 26. kolejki: MKS Mława - Mazur Karczew 0:1 (0:1), Ursus Warszawa - Narew Ostrołęka 0:1 (0:1), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Okęcie Warszawa 2:1 (1:1), Tęcza Płońsk - Mazowsze Płock 1:2 (0:1), Legionovia Legionowo - Korona Góra Kalwaria 3:0 (1:0), Korona Ostrołęka - GLKS Nadarzyn 0:1 (0:1), Start Otwock - Piast Piastów 6:0 (3:0).