Chorzów organizuje olimpijską studniówkę

Tak, tak do igrzysk w Pekinie zostało już tylko 100 dni!
"Olimpijska studniówka" to wystawa, którą przygotowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chorzowie oraz Centrum Handlowe AKS Carrefour. Impreza rozpocznie się w środę o godz. 18.08. - Tak jak Chińczycy wierzymy w magię ósemek. Igrzyska też rozpoczną się ósmego dnia ósmego miesiąca o godzinie ósmej rano miejscowego czasu - uśmiecha się Wojciech Krzystanek, autor wystawy, na co dzień wicedyrektor chorzowskiego MOSiR-u.

Gośćmi studniówki będą olimpijczycy z naszego regionu. Każdy chętny i odważny będzie mógł porozmawiać lub zrobić sobie zdjęcie z biatlonistą Tomaszem Sikorą (srebrny medalista z Turynu '06), zapaśnikiem Romanem Bierłą (srebro w Moskwie '80) czy piłkarzem Janem Benigierem (srebro w Montrealu '76). Podpowiadamy, że Benigiera warto zapytać, do czego w jego domu był wykorzystywany olimpijski krążek... Gościem studniówki będzie też arbiter piłki ręcznej Marek Góralczyk, który sędziował olimpijski finał cztery lata temu w Atenach, a teraz przygotowuje się do wyjazdu do Pekinu.

Atrakcją dla najmłodszych będzie na pewno wystawa olimpijskich maskotek. Wszystko zaczęło się od narciarza "Schussa", a działo się to przed 40 laty w Grenoble. Maskotki pochodzą z kolekcji Henryka Grzonki, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Katowice. Wszystkie są oryginalne, mają nawet certyfikat ważności!

Prawdziwych kibiców zachęcamy, by choć na chwilę przystanęli przy specjalnie stworzonym na tę okazję Alfabecie Polskich Medalistów Olimpijskich. To 382 nazwiska, które znaczyły sukcesami historię polskiego sportu. Wystawę w pasażu chorzowskiego Carrefoura będzie można oglądać do 11 maja. "Gazeta" jest patronem medialnym "Olimpijskiej studniówki".