Piłkarska III liga: koniec zwycięskiej passy Rozwoju

Po sześciu kolejnych wygranych drużyna trenera Piotra Stacha znalazła pogromcę. W meczu dwóch najlepszych zespołów rundy wiosennej Miedź Legnica wygrała w Katowicach. Po tej porażce Rozwój spadł z trzeciego na szóste miejsce.

Sobotnie spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Na brynowskim stadionie padł rekord frekwencji. Na ten obiekt, znajdujący się przy kopalni Wujek, przyszło około 650 osób, czyli ponad dwa razy więcej niż zwykle w obecnych rozgrywkach.

Kibice obejrzeli sporo sytuacji podbramkowych i kartek (w tym dwie czerwone) oraz jednego gola. Strzelili go kwadrans po przerwie goście. Marcin Garuch ograł dwóch zawodników Rozwoju i dośrodkował do Sebastiana Ziajki, który popisał się kapitalnym wolejem. Gospodarze grali już wtedy w dziesiątkę, bo na początku II połowy za faul taktyczny z boiska został wyrzucony Adrian Will.

Siły wyrównały się w końcówce, kiedy drugą żółtą kartką został ukarany Garuch. Katowiczanie zaatakowali, ale nie udało im się wyrównać. - Nie mieliśmy na tyle siły w ataku, żeby zdobyć gola - podsumował trener Rozwoju Piotr Stach, którego drużyna już w środę zagra w Słubicach z zespołem prowadzonym przez Grzegorza Kapicę. - Tam musimy odrobić straty. Łatwo nie będzie, bo Polonia ograła przecież lidera - dodał katowicki szkoleniowiec.

Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej wygrała Koszarawa. - Z zaangażowania i wyniku jestem zadowolony, natomiast sporo jeszcze musimy poprawić w naszej grze - ocenił trener żywieckiej drużyny Maciej Mrowiec. Spotkanie ustawił gol, którego gospodarze zdobyli pod koniec I połowy. Na strzał zdecydował się Jan Duraj, piłka odbiła się od jednego z zawodników Orła Ząbkowice Śl. i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza. Po przerwie goście próbowali odrobić straty, ale dobrze w żywieckiej bramce spisywał się 20-letni Rafał Korzec. W końcówce, po akcji rezerwowych, gospodarze przypieczętowali wygraną: podanie Marka Piątka wykorzystał Józef Mazela, który na boisku pojawił się niecałą minutę wcześniej.

Rozwój Katowice 0

Miedź Legnica 1 (0)

Bramka: 0:1 Ziajka (61.)

Rozwój: Kolonko - Will Ż CZ (50.), Polarz Ż , A. Bosowski, Sudoł - Waniek (68. Kozieł), Bonk, Lis (82. Bosowski), Karpowicz (64. Brzozowski) - Buffi (64. Pasko), Jędrowski.

Koszarawa Żywiec 2 (1)

Orzeł Ząbkowice Śl. 0

Bramki: 1:0 Duraj (44.), 2:0 Mazela (86.)

Koszarawa: Korzec - Pindel, Kapera, Gacki, Sibouih - Stolarczyk Ż , Janik, Bukowiec (88. A. Kliś), Janczarek (82. Piątek) - Janeczko (85. Mazela), Duraj (74. D. Kliś).

W pozostałych meczach: Polonia Słubice - Raków Częstochowa 4:1 (0:1): Sołtysik (45.) - Trepka (63. samobójcza), Kosman (66.), Sylla (86., 90.); Lechia Zielona Góra - GKP Gorzów Wlkp. 0:1 (0:0): Erlich (87.); MKS Kluczbork - Arka Nowa Sól 3:1 (2:1): Sobota (16., 19., 90.) - Rośmiarek (10.); Gawin Królewska Wola - Chrobry Głogów 2:0 (1:0): Burski (45.), Mazurek (60.); Unia Kunice - Skalnik Gracze 1:0 (0:0): Piechowiak (76.). Mecz Pogoń Świebodzin - Walka Zabrze został przełożony na 4 czerwca.