Pięć setów na pożegnanie w Mielcu

W ostatnim meczu w tym sezonie przed własna publicznością, siatkarki Stali Mielec po pięciosetowym boju uległy zespołowi AZS AWF Poznań w starciu o siódme miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.
Zanim oba zespoły przystąpiły do pierwszego spotkania trzeciej rundy play-off, Iwona Niedźwiecka odebrała od Klubu Kibica ogromną maskotkę, a jej koleżanki kwiaty. Niedźwiecka została bowiem przez kibiców wybrana na najlepszą zawodniczkę sezonu.

Po tych krótkich uroczystościach zespoły przystąpiły do walki o siódme miejsce. - Niektórzy mówią, że gramy w tej chwili o jakieś śmieszne cele, jakim jest zajęcie miejsca siódmego lub ósmego. Nie jest to prawdą, bo jeśli jest się prawdziwym sportowcem w profesjonalnej lidze, to gra się do samego końca - mówił po meczu trener AZS-u Poznań Wojciech Lalek.

Po łatwym zwycięstwie gospodyń w pierwszej partii do 18, w kolejnych w szeregi stalówek wkradło się rozluźnienie. - Zabrakło nam konsekwencji, stąd przegrane w secie drugim i trzecim - usprawiedliwiała postawę mielczanek kapitan Stali Dorota Wilk. Ostatnią szansą Stali na przedłużenie walki w tym meczu było zwycięstwo w secie czwartym. Mielczanki tym razem stanęły na wysokości zadania i choć w tej partii długo trwała wymiana ciosów w końcówce, to gospodynie zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 25:23. Wydawało się, że w tie-breaku stalówki pójdą za ciosem, bowiem prowadziły już nawet trzema punktami. Ostatecznie jednak lepszy okazał się zespół z Wielkopolski i to poznanianki po tym zwycięstwie są bliżej zajęcia siódmego miejsca na zakończenie sezonu.

Stal Mielec - AZS AWF Poznań 2:3

Sety: 25:18, 25:27, 20:25, 25:23, 13:15

Stal: Dutkiewicz, Łukaszewska, D. Wilk, A. Wilk, Skorupa, Niedźwiecka oraz Banecka (libero), Dązbłaż, Koleva, Peret

AZS: Szydełko, Frąckowiak, Magatova, Kruk, Cieśla, Archangielska oraz Styskal (libero), Zielińska, Ordak, Gomułka

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla AZS AWF Poznań.