Derby regionu dla Stali

W trzecioligowych derbach Podkarpacia piłkarze rzeszowskiej Stali Kwarcsystem pokonali Wisłokę Dębica 3:1. Resovia w Radzyniu Podlaskim uległa Orlętom 0:1.

Przed meczem w szatni Stali, którą pod nieobecność trenera Andrzeja Szymańskiego (wyjazd służbowy) prowadził jego asystent Jacek Hus, doszło do męskiej rozmowy. - Powiedziałem zawodnikom, że nie ma taryfy ulgowej. Grając w Stali, trzeba coś prezentować. Albo zaczną wygrywać, albo ten mecz z Wisłoką będzie ostatnim dla niektórych - relacjonował po meczu wiceprezes Stali Jan Lech.

Słowa prezesa do serca wziął sobie najbardziej chyba Damian Niemczyk, bo w pierwszych minutach miał dwie dobre okazje do zdobycia gola. Obie jednak perfekcyjnie zmarnował. Wisłoka natomiast przeprowadziła jedną akcję, którą strzałem z 16 metrów zakończył Dariusz Kantor i goście objęli prowadzenie. Później na boisku niewiele się działo. Za to na trybunach awanturę wywołali pseudokibice Wisłoki. Gdy niemal wszyscy patrzyli na to, co dzieje się w sektorze gości, padła bramka wyrównująca. Wrzutkę z rzutu rożnego głową na bramkę zamienił Ukonu Mba Chukwuemeka. Chwilę później było już 2:1. Damian Wolański uderzył podobnie jak pół godziny wcześniej Kantor i nie dał szans Zarychcie.

Po przerwie Wisłoka raz za razem miała znakomite okazje do zdobycia gola. Sam Mateusz Wolański zmarnował trzy stuprocentowe sytuacje. - Zwaliłem chłopakom mecz - mówił ze łzami w oczach. - Znowu prowadzimy i znowu tracimy frajerskie bramki. Jesteśmy frajerami - dodał Dariusz Kantor, wyliczając, który to z rzędu mecz dębiczan bez zwycięstwa.

Wisłoka mogła prowadzić, a straciła trzeciego gola. Na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Wolański i ustalił wynik meczu.

STAL KWARCSYSTEM RZESZÓW 3 (2)

WISŁOKA DĘBICA 1 (1)

Bramki: Ukonu Mba (39.). D. Wolański (42., 79.) - D. Kantor (14.)

Stal: Giertl - Dziedzic (55. Sikorski), Duda Ż, Ukonu Mba, Solecki - Majda, Reiman Ż, Ivan (54. Szymański), Niemczyk - Udoudo (61. M. Jędryas), D. Wolański (90. D. Jędryas)

Wisłoka: Zarychta - S. Kantor (66. Zołotar), Jędrusiak, Konrad Ż, Kleinchmidt - Król, Kalita (83. Mądro), Michał Wolański Ż, Mateusz Wolański (86. Kubisztal), Królikowski (46. Smaś) - D. Kantor

Sędziował: Zbigniew Zych (Lublin)

Widzów: 1,2 tys.

Resovia z Radzynia Podlaskiego wróciła bez punktów, a to źle wróży rzeszowianom w walce o awans. Orlęta to bowiem bezpośredni ich rywal w staraniach o nową II ligę. Rzeszowianie mecz rozpoczęli odważniej, ale Jarosław Białek nie wykorzystał dobrej sytuacji. Wraz z upływem minut gra się wyrównała, ale żadna ze stron nie stworzyła większego zagrożenia bramce rywali.

W drugiej połowie było podobnie, jednak do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście. W 60. min podanie Panka wykorzystał Chyła i strzelił zwycięską bramkę dla gospodarzy. Resoviacy próbowali jeszcze odrobić straty, ale bezskutecznie i w efekcie przegrali drugie spotkanie z rzędu.

ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 1 (0)

RESOVIA 0

Bramka: Chyła (60.)

Orlęta: Stężała - Ślusarczyk, Pietroń, Prokopów Ż, Chyła Ż (61. Bojarczuk), Iwan, Borysiuk, Butryn (71. Kaczorowski), Pliszka, Neścior (90. Osiak), Panek

Resovia: Pietryka - Pydych, Kozubek, Kusiak, Szkolnik, Białek Ż, Walaszczyk (86. Polak), Piątkowski (86. Baran), Madeja Ż (63. Jakubowski), Mazurkiewicz, Rozborski (77. Grabowski)

W pozostałych meczach 25. kolejki:

Kolejarz Stróże - Hetman Zamość 1:0, Okocimski Brzesko - Sandecja Nowy Sącz 4:3, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Wieliczka 3:1, Naprzód Jędrzejów - Wierna Małogoszcz 0:0, Przebój Wolbrom - Avia Świdnik 1:0, Hutnik Kraków - Łada Biłgoraj 2:1. Pauzował Górnik Łęczna.