Pierwsza porażka Floty

III liga piłkarska: przegrana wyspiarzy w Janikowie to niemiły akcent 22. kolejki. Tych radośniejszych było więcej, bo Kotwica, Rega i KP potrafiły wykorzystać atut swojego boiska. Police wciąż walczą o II ligę
Jesienią dwa zespoły były niepokonane - Flota i Nielba Wągrowiec. Spodziewano się, że te drużyny powalczą o awans. Szybko się jednak okazało, że Nielba wiosną jest słabsza. Już zdążyła zanotować trzy porażki (w tym z Flotą). W sobotę pierwszej porażki doznali również świnoujścianie.

- Do 40. min przeważaliśmy, mieliśmy kilka dobrych okazji bramkowych - mówi Leszek Zakrzewski, kierownik Floty.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Unia wyszła z kontrą.

Zakrzewski: - Zawodnik gospodarzy biegł i potknął się na piłce. Sędzia zatrzymał grę i dał czerwoną kartkę Kazadiemu, który stał najbliżej. Byliśmy wściekli, a za chwilę mecz dla nas się skończył.

Po wolnym janikowianie objęli prowadzenie, a grając w przewadze, zdobyli jeszcze dwie bramki. Po meczu goście mieli spore pretensje do sędziów. - Poziom pracy arbitrów z Wrocławia był skandaliczny. W 3. min w sytuacji sam na sam był Arek Bąk. Bramkarz interweniował rękami na 18. metrze. Sędzia dał nam wolnego, ale o czerwieni dla bramkarza zapomniał. Gdyby pokazał - mecz na pewno inaczej by się ułożył - ocenia Zakrzewski.

W Janikowie Flota straciła punkty oraz trzech graczy: Kazadiego, Stromczyńskiego i Hrymowicza. Będą pauzować za kartki. Do tego dochodzą kontuzje, szczególnie napastników (Magdziński, Witczak, Polak). Dziuba wszedł do gry w 80. min, bo trener Petr Nemec oszczędza go na następne mecze. Najskuteczniejszy zawodnik zespołu też leczy uraz.

- Na razie sytuacja jest spokojna, bo i przewaga duża. Ale postanowiliśmy pojechać na zgrupowanie, by odreagować, zrelaksować się, wylizać rany i przygotować na serię spotkań wyjazdowych - mówi kierownik.

Unia Janikowo - Flota Świnoujście 3:0 (1:0)

Bramki: Warczachowski (40.), Filipek (60.), Tarnowski (82.).

Flota: Prusak - Stromczyński (80. Dziuba), Hrymowicz, Konusik, Krajanowski, Kazadi CZ (40.), Pietruszka, Niewiada, Bąk (40. Ziatyk), Chrzanowski, Iskra.

Wściekły trener

Rega wygrała drugi mecz na swoim boisku. W dodatku zaskoczyła swoich fanów świetną grą przez 50 min. Pierwszego gola zdobył Łukasz Cebulski, który wykorzystał karnego. Tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli??????????????, a gdy w 50. min zdobyli trzeciego gola - wydawało się, że jest po meczu.

Wtedy jednak goście przebudzili się, a Rega stanęła. Grający trener zespołu Grzegorz Lewandowski wiele razy krzyczał na swoich zawodników, ale nic to nie dawało. Kaszubia w trzy minuty zdobyła dwa gole i remis wisiał w powietrzu. Na szczęście trzebiatowianie nie dali sobie odebrać wygranej.

Bramki. Rega: Cebulski (27. karny), Murawski (43.), Śliwa (50.). Kaszubia: Trzebiński (58. karny), Zawadzki (61.).

Rega: Janowski - Jarmoszewicz, Lewandowski, Murawski, Łapiński, Śliwa (75. Wójtowicz), Doukrou (86. Kryński), Cebulski, Orłowski, Husejko, Molongo.

Do pierwszej bramki

Aż do 75. min kołobrzeżanie męczyli się na swoim boisku ze słabą Cartusią. - W tabeli są na ostatniej pozycji, ale zagrali bardzo dobrze. Fajnie się bronili, rzadko wychodzili z kontrą. Był w tym jakiś pomysł, choć czułem, że pierwszy gol załatwi sprawę - mówi Tadeusz Jagła, kierownik Kotwicy.

Goście popełnili jeden błąd. Obrońca zamiast wybić w pole, źle trafił w piłkę, ta trafiła do Korolczuka, który strzałem zdobył gola. Po kilku minutach rywali dobił Kamil Jackiewicz.

Kotwica Kołobrzeg - Cartusia Kartuzy 2:0 (0:0)

Bramki: Korolczuk (75.), Jackiewicz (82.).

Kotwica: Struś - D. Małkowski (90. Sidorowicz), Benkowski, Rafalski, Lenart, Matwijów, Żdanow, Jackiewicz, Malinowski (46. Feliński), Misztal (60. Korolczuk), Stareckij (88. Grocholski).

Passa trwa

Nie minęło 10 min meczu w Policach, a gospodarze prowadzili 2:0. Jeszcze do przerwy powinni zdobyć dwie kolejne bramki, bo rywale z Gniezna zupełnie nie przejawiali ochoty do gry. Problemy KP zaczęły się od błędu grającego asystenta trenera Mariusza Szmita, który niepotrzebnie sfaulował przeciwnika przy rzucie rożnym. Sędzia podyktował karnego i goście uzyskali kontaktowego gola.

- Co robicie? Nawet pół akcji nie mieli, a gola zdobyli - denerwował się trener Marek Czerniawski.

Goście poważniej nie zagrozili bramce Marcina Gumowskiego, a gospodarze na potęgę marnowali kontry. Wciąż nie potrafią dograć spokojnie piłki. Remis wisiał w powietrzu, ale skończyło się szczęśliwie.

- Do przerwy graliśmy bardzo dobrze, po przerwie nerwowo. Nawet nie wiem dlaczego, może przez nerwy - mówił pomocnik Leszek Muskała. - Seria nieprzegranych spotkań trwa, mamy 8. miejsce i walczymy o jeszcze wyższe. Przed nami wyjazd, a na obcych boiskach potrafimy grać lepiej niż u siebie.

KP Police - Mieszko Gniezno 2:1 (2:0)

Bramki. KP: Komar (5.), Ciołek (8.). Mieszko: Rasic (56. karny).

KP: Gumowski - Tuński, Bouba, Szałek, Brzeziński (81. Pachulski), Stefaniak, Szmit (64. Krzyżanowski), Muskała, Jakuszczonek (72. Jóźwiak), Ciołek, Komar.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Rodło Kwidzyn - Wierzyca Pelplin 2:1, Zdrój Ciechocinek - Jarota Jarocin 0:2, Elana Toruń - Kujawiak Włocławek 0:0, Nielba Wągrowiec - Victoria Koronowo 2:2.