Szczypiorniści Travelandu utrzymali się w ekstraklasie

Olsztyński zespół w przyszłym sezonie nadal będzie występował w najwyższej klasie rozgrywek. Traveland Społem w sobotę wygrał wyjazdowy mecz z Olimpią Piekary Śląskie (27:22) i zdobył niezbędne punkty
Olimpia to rywal, który teoretycznie nie powinien stanowić większego zagrożenia dla olsztynian. W poprzednim meczu tych dwóch drużyn rozgrywanym w hali Urania, to jednak ślązacy byli lepsi o jedną bramkę. Trzeba jednak przypomnieć, że w pierwszej połowie gospodarze prowadzili aż jedenastoma punktami!

- Sobotnie spotkanie zaczęliśmy dość nerwowo, nie wykorzystaliśmy trzech czy czterech bardzo dobrych sytuacji - mówi Zdzisław Czoska, trener Travelandu. - Dopiero po kilku minutach zespół powrócił do założeń taktycznych, co przyniosło efekty [momentami wygrywali nawet ośmioma punktami - red.]. Niestety, w drugiej połowie, kiedy Olimpia zmniejszyła naszą przewagę do dwóch bramek, znów zrobiło się nieprzyjemnie. Z trenerem Mieczysławem Nowakiem wzięliśmy więc czas i uspokoiliśmy chłopaków.

Traveland po paru minutach znów odskoczył przeciwnikowi na kilka bramek i kontrolował sytuację już do końca meczu (zwyciężył 27:22).

- Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużyliśmy na to zwycięstwo - podsumował spotkanie Zdzisław Czoska.

Traveland może więc już spokojnie czekać na ostatnie spotkanie w tym sezonie - derby z Techtransem Darad Ebląg zagra w sobotę, 3 maja o godz. 18 w hali Urania.

To spotkanie, podobnie jak mecz między AZS-em AWFiS Gdańsk a Olimpią będzie już bez znaczenia, jeśli chodzi o układ tabeli i walkę o miejsca 9-12. Wiadomo bowiem, że do pierwszej ligi spadną zespoły z Piekar Śląskich i Elbląga, ekstraklasa zaś pozostanie w Gdańsku (ten zespół zapewnił już sobie utrzymanie w poprzedniej kolejce) i Olsztynie.