Sukces AZS UWM na mistrzostwach w Krakowie

Trzecie miejsce zajęli badmintoniści AZS UWM Olsztyn na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Krakowie. W klasyfikacji uniwersytetów akademicy zajęli drugą pozycję
W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjny okazał się Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, który wyprzedził drugą Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników - mówi Andrzej Długosz, trener AZS UWM. - Tak naprawdę na tych zawodach już więcej nie można było osiągnąć. Uczelnie, które nas w klasyfikacji wyprzedziły, są naszpikowane kadrowiczami, którzy na co dzień trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Warszawie, a studiują zaocznie.

Olsztynianie wygrali cztery pierwsze mecze - z Akademią Rolniczą z Lublina, AWF-em Warszawa (obydwa 4:0), AWF-em Wrocław (4:1), Uniwersytetem Warszawskim (4:0), dopiero w finale przegrali 1:4 z AZS-em UAM Poznań. W finale rozgrywek ,,B" (brały w nich udział zespoły, które przegrały spotkanie w głównej rywalizacji) olsztynianie ulegli 0:4 AZS-owi Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej.

Olsztyńską uczelnię reprezentowali: Maciej Ociepa, Kamil Raszkiewicz, Radosław Sikorski, Piotr Kowenicki, Anna Płecha, Iza Żakowska oraz Klaudia Rogalska.