Siatkarki MMKS-u Dąbrowa Górnicza zagrają o piąte miejsce

Bardzo dobrze w weekendowych meczach ze Stalą Mielec zaprezentowały się środkowe z Dąbrowy. Dwie wygrane w Mielscu sprawiły, że dąbrowianki w swym pierwszym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet zagrają o piąte miejsce. Ich rywalem będzie Gedania Gdańsk.
Pierwszy set sobotniego spotkania nie zapowiadał przegranej Stali. Gospodynie od początku systematycznie powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać do 19. Wszyscy byli pewni, że będzie powtórka z Dąbrowy Górniczej, gdzie Stal wygrała bez straty seta. Nic z tych rzeczy.

W drugim secie do 19 wygrał MMKS, by w trzecim zdeklasować gospodynie do 12. W czwartym wyrównana walka trwała do stanu po 21. Wtedy dała o sobie znać Katarzyna Wysocka. Była zawodniczka Stali nie pozwalała się zatrzymać na środku i dąbrowianki nie dały już Stali ugrać w tym secie punktu. Zwycięstwo w meczu zapewniła MMKS-owi silnym atakiem właśnie Wysocka. Było więc 1:1 w meczach i o tym, kto zagra o piąty mecz decydowało niedzielne spotkanie. Jak się okazało, zupełnie bez historii. Dąbrowianki znów dobrze grały środkiem, nieźle funkcjonował blok i to one mogły cieszyć się z pewnego zwycięstwa.

Stal Mielec - MMKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25;19, 19:25, 12:25, 21:25) i 0:3 (21:25, 19:25, 13:25)

Stal: D.Wilk, A. Wilk, Niedźwiecka, Łukaszewska, Dutkiewicz, Skorupa oraz Banecka (libero), Peret, Koleva.

MMKS: Wysocka, Wilczyńska, Białobrzeska, Matyjaszek, Sieczka, Lis oraz Tkaczewska (libero) Czerwińska.

Stan rywalizacji 2:1 dla MMKS-u, który zagra o 5. miejsce.