Krysiewicz wierzył, a Krysiewicz rzucała

AZS Gorzów blisko brązowego medalu - koszykarki z Gorzowa dwukrotnie pokonały we własnej hali Dudę Leszno.
W półfinale play-off to zespół z Leszna długo walczył z faworyzowanym Lotosem Gdynia, zaś ekipa z Gorzowa szybko poddała się w starciu z Wisłą Kraków. - Wiemy, o co gramy i tej wyjątkowej szansy na pewno nie wypuścimy z rąk - zapewniała przed meczami z Dudą skrzydłowa AZS Justyna Żurowska.

W sobotnim meczu wynik był bliski remisu do połowy drugiej kwarty - później gorzowianki wykorzystały strzelecką niemoc Dudy i wywalczyły kilka punktów przewagi. - W pełni wykonaliśmy założenia taktyczne i to był klucz do sukcesu - mówił gorzowski szkoleniowiec Dariusz Maciejewski - Nikt się jednak nie podnieca. Jeszcze potrzebujemy dwóch aż tak udanych występów w tej serii - dodał. Spory udział w wygranej miała Carrie Moore - Amerykanka grała koncertowo. Maciejewski nazwał ją swoim ochroniarzem, bo zdobywała punkty wtedy, gdy Duda trochę się zbliżyła. - Bardzo dobra mecz - powiedziała po polsku Moore, a potem już po angielsku: - Wiedziałyśmy, jak zabrać rywalkom atuty. To bardzo dobry zespół, przy naszej grze nie miał jednak szans.

Żadna z zawodniczek Dudy nie potrafiła wziąć ciężaru gry na siebie, a na dodatek kontuzji kostki doznała Martyna Koc. - Wojna się jeszcze nie skończyła - stwierdził z nadzieją trener gości Jarosław Krysiewicz. - Przyjechaliśmy do Gorzowa z planem zabrania przeciwnikowi jednego meczu.

Tyle że w niedzielę jego drużynie też się nie udało. Mimo, że 38-letnia Edyta Krysiewicz wyczyniała cuda, by jej drużyna zdołała wygrać. Po przerwie rzuciła aż 22 pkt, pięć razy trafiła za 3 pkt. Po jej koszu z półdystansu Duda doprowadziła w 39. min do remisu 68:68. Tyle że ostatnie 11 pkt zdobyły gorzowianki...

Kolejny mecz - w piątek w Lesznie.

AZS Gorzów - Duda Leszno 79: 54

Kwarty: 21:22, 17:8, 16:11, 25:13.

AZS-PWSZ: Moore 22 (4x3), N'Garsanet 14, Czubak 9 (3x3), Żurowska 8, Babicka 3 oraz Szott 9, Chomać 7, Ristić5, Kaczmarczyk 2, Pietraszek 0, Czarnecka 0.

Duda: Budnik 11, Krysiewicz 11 (3x3),Koc 9, Mieloszyńska 7 (1x3), Coleman 0 oraz Makowska 8 (2x3),Talarczyk 3 (1x3), Krzywicka 3 (1x3), Żytomirska 2, Siwczak 0, Król 0.

AZS Gorzów - Duda Leszno 79: 68

Kwarty: 15:15, 24:20, 19:14, 21:19.

AZS-PWSZ: Żurowska 10, N'Garsanet 10, Babicka 6, Czubak 5 (1x3), Moore 5 oraz Ristić 21 (3x3), Szott 20 (2x3), Chomać 2, Kaczmarczyk 0, Pietraszek 0.

Duda: Krysiewicz 24 (5x3), Mieloszyńska 12 (1x3), Budnik 9, Coleman 8, Makowska 4 oraz Siwczak 11 (1x3), Żytomirska 0,Talarczyk 0.