Rugbiści z Łodzi rozbili Posnanię

Utrzymanie fotela lidera - to nagroda dla rugbistów Blach Pruszyński Budowalani Łódź za zwycięstwo nad drużyną z Poznania
Pogoda w sobotnie popołudnie nie rozpieszczała nie tylko kibiców, ale też zawodników obu zespołów. Niska temperatura w połączeniu z silnym wiatrem nie odstraszyła jednak sympatyków rugby, których na trybunach pojawiła się nawet duża liczba. Ci, którzy przyszli, nie żałowali, bo gospodarze udowodnili, że pewnie zmierzają po kolejny złoty medal.

Obrońcy tytułu nie dali rywalom najmniejszych szans. Posnania próbowała atakować, ale co chwila była karcona za najmniejszą nawet próbę przejścia linii środkowej. Już w trzeciej minucie po dwójkowej akcji Kacpra Ławskiego z Tomaszem Grodeckim Piotr Karpiński popisał się niemal 40 metrowym sprintem, po którym przyłożył piłkę w polu punktowym. Cztery minuty później Kamil Bobryk zagrał do Łukasza Sachrajdy, który zdobył kolejne pięć punktów. Udane podwyższenie zaliczył też Tomasz Stępień i gospodarze prowadzili już 12:0. Na czwarte przyłożenie dające dodatkowy punkt, kibice czekali zaledwie 30 minut. Akcję rozpoczął Maciej Pabjańczyk, który zagrał do Bobryka, a ten w końcu podał piłkę do Tomasza Grodeckiego. Próbował go dogonić Jurij Buhało, ale był za wolny. Ze strony gości właśnie największym zagrożeniem był Buhało, ale w sobotę nie mógł pochwalić się żadnym celnym dropem. Dobrze grała bowiem formacja obronna łodzian. Po przerwie gospodarze ruszyli do jeszcze bardziej stanowczych ataków, co przyniosło to efekt w postaci sześciu kolejnych przyłożeń.

Do wielkiej niespodzianki doszło w derbach Wybrzeża, w których Arka przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 17:19. - W tej sytuacji do utrzymania pierwszego miejsca potrzebujemy już tylko remisu z Arką - tłumaczył Marcin Chudzik, menedżer łodzian.

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Posnania 65:3 (29:0)

Blachy Pruszyński Budowlani:Sachrajda (5 punktów, 57.Magaladze), Bobryk, Królikowski (5), Karpiński (5), Ławski (41. Prasał), Szyburski (59. Michał Mirosz), Maros, Marek Mirosz (5), Pabjańczyk (52. Żórawski), Grodecki (10), Maciejewski (15), Stępień (10), Gomulak, Wieczorek (5, 52. Kaniowski), Hotowski (41. Kiełbik).

Posnania: Buhało 3.

Pozostałe wyniki i tabela: Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 12:23, Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 37:7, Arka - Lechia 17:19, WMPD PUDiZ Olsztyn - Folc AZS Warszawa 5:55.