Dwie porażki mielczanek

Siatkarki Stali Mielec dwukrotnie uległy we własnej hali MMKS-owi Dąbrowa Górnicza i powalczą o siódme miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

Pierwsze, sobotnie spotkanie w Mielcu doskonale rozpoczęły gospodynie. Od samego początku inauguracyjnej partii budowały coraz większą przewagę. Dobre przyjęcie, skuteczny atak, szczelny blok - te wszystkie elementy przyczyniły się do zwycięstwa mielczanek w pierwszej partii 25:19.

Po tak dobrym początku zanosiło się na to, że gospodynie powtórzą wynik z Dąbrowy, gdzie wygrały bez straty seta i przypieczętują tym samym awans do kolejnej rundy, w której powalczą o piąte miejsce. Realizacje tych planów należało jednak zweryfikować po tym, co stalówki zaprezentowały w kolejnych odsłonach sobotniego pojedynku. Porażka w drugiej partii do 19 okazała się być tylko zapowiedzią tego, co działo się w kolejnych setach. W trzecim uległy przyjezdnym do 12 i wydawało się, że to już koniec.

Na początku czwartej partii stalówki znów pozwoliły rywalkom uciec na kilka punktów i musiały gonić wynik. I choć wyrównały przy stanie po 21, to nie potrafiły zatrzymać na środku eksmielczanki Katarzyny Wysockiej, która mocnym atakiem zakończyła sobotni pojedynek, dając zespołowi z Dąbrowy zwycięstwo 3:1.

Taki wynik sprawił, że o awansie do kolejnej rundy musiał zadecydować trzeci mecz.

Rozjechane środkiem

Niedzielne spotkanie odbyło się praktycznie bez historii. Jedynie w pierwszym secie mielczankom udało się zdobyć więcej niż 20 punktów, a trzecia partia obnażyła do reszty słabość gospodyń. - Przegraliśmy, bo zespół jest po prostu za słaby. Kontuzje, które w ostatnim czasie nas dopadły, też przyczyniły się do porażki w rywalizacji z Dąbrową, która dziś rozjechała nas środkiem - mówił po niedzielnym meczu Roman Murdza, trener Stali. - Celem jednak na ten sezon było utrzymanie, i to się nam udało zrealizować - dodał.

Stal Mielec - MMKS Dąbrowa Górnicza 1:3 i 0:3

Sety: 25:19, 19:25, 12:25, 21:25 i 21:25, 19:25, 13:25

Stal: D. Wilk, A. Wilk, Niedźwiecka, Łukaszewska, Dutkiewicz, Skorupa oraz Banecka (libero), Peret, Koleva.

MMKS: Wysocka, Wilczyńska, Białobrzeska, Matyjaszek, Sieczka, Lis oraz Tkaczewska (libero) Czerwińska.

Stan rywalizacji 2:1 dla MMKS-u, który zagra o 5. miejsce. Stal walczyć będzie o 7. pozycje.