Rezerwiści wytrzymali do przerwy

PIŁKA NOŻNA. W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu regionu (VI runda) rezerwy Pogoni przegrały z zespołem Mariusz Kurasa 0-3.

Spotkanie nie dostarczyło wielkich emocji. Czwartoligowcy sporadycznie atakowali, rezerwiści próbowali przeciwstawić im się przede wszystkim determinacją i nieustępliwością. Nie brakowało fauli i wymian słownych uprzejmości. Po 45 minut był bezbramkowy remis - 150 kibiców, którzy w sobotę zjawili się na stadionie przy Twardowskiego, mogło być rozczarowanych poziomem meczu.

Druga połowa była równie słaba, ale podopieczni Kurasa zaczęli trafiać do siatki. W 50. min. rajd Arkadiusza Jarymowicza zakończył się dokładnym dograniem w pole bramkowe, gdzie formalności dopełnił Marek Kowal. Niecały kwadrans później sprytem pod bramką Pogoni II wykazał się Paweł Skrzypek. Dośrodkował Radosław Biliński, Tomek Judkowiak spóźnił się z interwencją, a Skrzypa zaliczył efektowną główkę. W 70. min. wynik ustalił Grzegorz Matlak, wracający do składu po kontuzji. Sytuację wypracował Maciej Ropiejko.

Pogoń II - Pogon I 0-3

Bramki: Kowal (50.), Skrzypek (64.), Matlak (70.)

Pogoń II: Judkowiak - Rawa (84. Trzeźwiński), Dymek, Targoński Ż , Misiura, Armonajtis, Zając, Walicki (62. Klimkowski), Barandowski, Filiks (82. Nocko), Żurakowski (71. Hofman)

Pogoń I: Norko - Niedźwiecki, Walburg, Skrzypek, Kosakowski, Skórski (64. Matlak), Norsesowicz, Biliński (74. Kargol), Przewoźniak (27. Jarymowicz), Kowal, Ropiejko.

Wcześniej do półfinału PP w okręgu awansowała Flota Świnoujście (III liga) oraz Dąb Dębno i Błękitni Stargard (IV). W regionie koszalińskim: Gwardia Koszalin, Wiekowianka Wiekowo, Victoria Sianów, Kotwica Kołobrzeg.