IV liga piłkarska: Rudki zdeklasowały Nowiny

Mało gościnni byli w 21. serii czwartoligowcy. Z siedmiu spotkań gospodarze wygrali sześć. Najefektowniej zrobiły to Rudki gromiąc Nowiny 9:0.
Ciekawie było w Skarżysku. Rozpoczął od pięknego gola dla gospodarzy Piotr Wijas. Napastnik Granatu pokonał bramkarza Orlicza Zbigniewa Rykałę... bezpośrednio z rzutu rożnego. Radość po objęciu prowadzenia gospodarze przypłacili kompletną dekoncentracją w defensywie. W efekcie w odpowiedzi Łukasz Ubożak dośrodkował do Radosława Wilka, a ten okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym. Oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce meczu. W 80. minucie strzał Sebastiana Hajduka obronił jednak bramkarz gospodarzy Michał Żyła, a 180 sekund przed końcem Rykała zrehabilitował się za wpadkę z pierwszej połowy i w świetnym stylu zatrzymał rajd Łukasza Laskowskiego.

Wyniki 21. kolejki:

Piaskowianka - Wisła Sandomierz 6:0 (2:0): Bąk (25.), Puchała (38.), Fatyga dwie (75., 88), Stalmasiński (88.), Przekaza (90.);

Czarni Połaniec - Alit Ożarów 2:1 (2:0): Łukawski (11., 34. oba z karnych) - Smolak (68. karny);

Olimpia Pogoń Staszów - Łysica Bodzentyn 3:1 (2:0): Matyja (17.), D. Anduła (32. karny), Jagodziński (65. karny) - Bracik (52.);

GKS Rudki - Nowiny 9:0 (3:0): Kosmala dwie (12., 17.), Kowalski (15.), Jaros cztery (32., 67., 76., 84.), Wojciechowski (81.), Dziewięcki (88.);

Lubrzanka Kajetanów - Orlęta Kielce 4:0 (2:0): K. Bracha (20.), M. Bracha (30.), Woszczycki (60.), Stępnik (80.);

Granat Skarżysko - Orlicz Suchedniów 1:1 (1:1): Piotr Wijas (19.) - Wilk (20.);

Ponidzie Nida Pińczów - Neptun Końskie 2:1 (1:0): Wrona dwie (15., 70.) - Gonciarz (90.);

KSZO II Ostrowiec - Bucovia Krasocin 3:0 (walkower).