Gedania zagra o 5. miejsce

Siatkarki Energi Gedania pokonały na wyjeździe AZS AWF Poznań 3:0 i zapewniły sobie prawo gry o 5. miejsce LSK

W pierwszym spotkaniu w Gdańsku podopieczne Leszka Milewskiego miały z akademiczkami ciężką przeprawę, wygrały 3:1, ale właściwie dopiero w czwartym secie niepodzielnie panowały na parkiecie. - Jeśli w Poznaniu podtrzymamy formę z ostatniego seta, nie powinniśmy mieć problemów ze zwycięstwem - mówiła przyjmująca Gedanii Elżbieta Skowrońska. Ona i jej koleżanki bardzo wzięły sobie te słowa do serca, gdyż w poznańskiej hali przetoczyło się prawdziwe gdańskie tornado. Zespół Gedanii w niewiele ponad godzinę zmiótł z parkietu gospodynie i zwyciężając 3:0 zapewnił sobie prawo gry o 5. miejsce. I to mimo braku w składzie podstawowej przyjmującej Natalii Nuszel, która w ciągu 9 dni rozegrała aż siedem meczów (w lidze i mistrzostwach Polski juniorek) i jej młody 19-letni organizm zwyczajnie się zbuntował. W meczach o 5. miejsce rywalem Gedanii będzie zespół Stali Mielec/MKS Dąbrowa Górnicza. Pierwszy mecz w najbliższą środę w Gdańsku.

Sety: 17:25, 17:25, 18:25.

Gedania: Kasprów, Skowrońska, Ziemcowa, Wellna, Kasprzak, Tomsia, Siwka (libero) oraz Kaliszuk, Durajczyk.