Co, gdzie, kiedy

Kalendarz imprez sportowych
PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa kobiet - półfinał play-off: SPR Safo Lublin - Interferie Zagłębie Lubin, sobota, godz. 18.30, hala MOSiR (Globus) przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Ekstraklasa mężczyzn (o miejsca 5-8): Azoty Puławy - AMD Chrobry Głogów, sobota, godz. 18, hala MOSiR przy al. Partyzantów w Puławach.

I liga mężczyzn: AZS AWF Biała Podlaska - Viret CMC Zawiercie, sobota, godz. 18, hala ZWWF przy ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej.

II liga mężczyzn: AZS UMCS Lublin - Włókniarz Konstantynów, sobota, godz. 17, hala MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

SIATKÓWKA

II liga kobiet o 9 miejsce (do trzech zwycięstw): Tomasovia - Armatura Kraków, sobota, godz. 18 i niedziela, godz. 11, hala LO przy ul. Wyspiańskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Puchar Polski mężczyzn na szczeblu wojewódzkim - grupa I (Auto Mic-Agrotur Łęczna, Orlik Parczew, ZNP Trzebieszów, UKS Top Lubartów), sobota, godz. 10, hala ZS Nr 4 przy ul. Jaśminowej w Łęcznej; grupa II (MKS Opole Lub., Sparta Łęczna, Huragan Kaleń, UKS Bełżyce), sobota, godz. 10, hala ZS Nr 1 przy ul. Szkolnej w Opolu Lubelskim; grupa III (Iskra Siennica Różana, UKS III LO Zamość, TKKF Czuby Skarpa Lublin, OSM SBP Piaski), sobota, godz. 10, hala sportowa w Siennicy Różanej.

RUGBY

II liga: Perła Budowlani Lublin - Budowlani II Łódź, sobota, godz. 13, stadion przy ul. Krasińskiego w Lublinie.

PIŁKA NOŻNA

II liga: Motor Lublin - Warta Poznań, sobota, godz. 15, stadion MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

III liga: Górnik Łęczna - Resovia, niedziela, godz. 16,30, stadion przy al. Jana Pawła II w Łęcznej; Łada Biłgoraj - Orlęta Radzyń Podlaski, niedziela, godz. 16, stadion przy ul. Targowej w Biłgoraju; Avia Świdnik - Hutnik Kraków, niedziela, godz. 16, stadion przy ul. Sportowej w Świdniku; Hetman Zamość - Okocimski Brzesko, niedziela, godz. 16, stadion OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.

IV liga - sobota: Sparta Rejowiec Fabryczny - Stal Kraśnik 15, Górnik II Łęczna - Start Krasnystaw 11, Lublinianka - Orlęta Łuków 17; niedziela: Janowianka Janów Lubelski - BKS Unia Bełżyce 15, Stal Poniatowa - Podlasie Biała Podlaska 15, Huragan Międzyrzec Podlaski - Tomasovia 16, Spartakus Szarowola - Lewart Lubartów 16, Chełmianka - Wisła Puławy 16.

Bialskopodlaska klasa okręgowa: Sokół Adamów - Niwa Łomazy, Dwernicki Stoczek Łukowski - ŁKS Łazy, Lutnia Piszczac - Victoria Parczew, Dąb Dębowa Kłoda - Granica Terespol, Grom Kąkolewnica - Orkan Wojcieszków, Unia Żabików - Janowia Janów Podlaski, LZS Dobryń - Unia Krzywda. Wszystkie mecze w niedzielę o godz. 16.

Chełmska klasa okręgowa: Unia Białopole - Vojsławia Wojsławice 15, Ogniwo Wierzbica - Spółdzielca Siedliszcze 15, Agros Suchawa - Ruch Izbica 15, Brat Siennica Nadolna - Pławanice Kamień 15, Sawena Sawin Hetman Żółkiewka 15, Frassati Fajsławice - Włodawianka Włodawa 16, Kłos Chełm - Vitrum Wola Uhruska 13; Wszystkie mecze w niedzielę.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: Orły Kazimierz Dolny - Czarni Dęblin 12, Sygnał Lublin - Koziołek Lublin 11.30, MKS Ryki - Cisy Nałęczów 16, BKS Lublin - Orion Niedrzwica Duża 15; niedziela: Tajfun Ostrów Lubelski - Polesie Kock 13, LKS Gościeradów - Piaskovia Piaski 14, Hetman Gołąb - Opolanin Opole Lubelskie 15, POM Iskra Piotrowice - LZS Wierzchowiska 16.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Granica Lubycza Królewska - Kryształ Werbkowice 15, Omega Stary Zamość - Roztocze Szczebrzeszyn 17; niedziela: Huczwa Tyszowce - Korona Łaszczów 16, Olender Sól - Olimpiakos Tarnogród 16, Hetman II Zamość - Victoria Łukowa/Chmielek 12, Sparta Wożuczyn - Płomień Spartan Nieledew 16, Orzeł Tereszpol - Unia Hrubieszów 16, Ostoja Skierbieszów - Nord 98 Wysokie 16.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

I liga: Górnik Łęczna - KS Strzybnica Tarnowskie Góry, sobota, godz. 15, stadion przy al. Jana Pawła II w Łęcznej.

II liga - sobota: Dystans Niedźwiada - Wilki Wilków 15, Dystans Chełm - Motor Lublin 16, Hetman Zamość - Widok Lublin 13, Kinga Krasnystaw - Delfinek Łuków przełożony na 28 maja.

Halowy turniej prawników - Lex Cup 2008, sobota, godz. 9, hala MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

KOLARSTWO

I wyścig Grand Prix Puław w MTB, sobota, godz. 10, start i meta w ogródku jordanowskim przy ul. Niemcewicza w Puławach.

SZACHY

Otwarty turniej promujący szachy, piątek, godz. 16.30, sala Startu przy al. Piłsudskiego 22 w Lublinie.

Mistrzostwa województwa juniorów do lat 14, 16 i 18, sobota i niedziela, godz. 9, sala Startu przy al. Piłsudskiego 22 w Lublinie.

III Grand Prix Puławy 2008, sobota 10, Galeria Zielona w Puławach.

TENIS STOŁOWY

Drużynowe mistrzostwa województwa młodzików i kadetów, sobota, godz. 9, hala sportowa Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Drużynowe mistrzostwa województwa juniorów i żaków, niedziela, godz. 9, hala Publicznego Gimnazjum w Stróży k. Kraśnika.

III turniej z cyklu GP Salos, sobota (zapisy 8.30), Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej w Lublinie.

BIEGI MASOWE

XIV Ogólnopolskie Biegi Lewarta, niedziela, godz. 10 (bieg główny - 12), start i meta obok Gimnazjum nr 2 przy ul. Lubelskiej w Lubartowie.

REKREACJA

Ruch, Zdrowie, Życie - wspólna gimnastyka mieszkańców Lublina, piątek 19.30 - gimnastyka dla seniorów, 20 - tango argentyńskie, 20.45 - dance aerobik, hala MOSiR (Globus) przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.