Wygrana siatkarek Gedanii

Siatkarki Energi Gedania pokonały AZS AWF Poznań 3:1 w pierwszym meczu o miejsca 5.-8. LSK i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Klub uhonorował trenera Witolda Jagłę oraz jego podopieczne, które kilka dni temu wywalczyły mistrzostwo Polski juniorek. Cztery ze złotych medalistek: Natalia Nuszel, Tamara Kaliszuk, Aleksandra Pasznik i Agata Durajczyk wystąpiły w środowym meczu. I razem z koleżankami cieszyły się ze zwycięstwa, które przybliżyło Gedanię do gry o 5. miejsce. Żeby tak się stało, podopieczne Leszka Milewskiego muszą jeszcze wygrać z AZS AWF jeden mecz. W weekend rywalizacja przenosi się do Poznania, gdzie rozegrane zostanie drugie i ewentualnie trzecie spotkanie.

Zwycięstwo w pierwszym meczu nie przyszło Gedanii łatwo. O wszystkim zadecydował trzeci set (po dwóch był remis 1:1). Poznanianki prowadziły w nim od samego początku i wydawało się, że spokojnie dowiozą przewagę do końca. Tymczasem przy stanie 20:15 dla AZS stała się rzecz dziwna. Gospodynie zerwały się do walki, a poznanianki, już pewne zwycięstwa, nagle stanęły. Wystarczyła chwila, aby Gedania objęła prowadzenie 23:22. AZS jeszcze wyrównał, ale dwie ostatnie akcje należały do gdańszczanek. Decydujący punkt zdobyła bohatersko zmagająca się z kontuzją kręgosłupa Ewa Kasprów.

- Najbardziej cieszę się właśnie z trzeciego seta - mówił po meczu trener Gedanii Leszek Milewski. Dziewczyny przełamały rywala, mimo że wysoko przegrywały, w końcówce graliśmy naprawdę dobrze, podtrzymaliśmy to w secie czwartym, dzięki czemu okazał się tylko formalnością - dodał szkoleniowiec. Słowa trenera potwierdziła najlepsza zawodniczka meczu Elżbieta Skowrońska. - W tym sezonie nie zdarzało się, aby przegrywając tak wysoko, udało nam się odwrócić losy meczu. To wielki pozytyw tego meczu - podkreśliła atakująca Gedanii.

W drugim meczu miejsca 5.-8. MKS Dąbrowa Górnicza przegrała ze Stalą Mielec 0:3.

Sety: 25:19, 21:25, 25:23, 25:16.

Gedania: Kasprów, Skowrońska, Ziemcowa, Wellna, Tomsia, Nuszel, Siwka (libero) oraz Durajczyk, Kondracjewa, Kaliszuk, Pasznik.

AZS: Ordak, Frąckowiak, Magatowa, Gomułka, Kruk, Szydełko, Styskal (libero) oraz Archangielska, Wiśniewska, Zielińska, Cieśla.

Stan rywalizacji: 1:0