Sport w skrócie

BOKS

Brązowy medal Gac

Sylwia Gac z Hubala Chlewiska wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw Polski juniorek. Podopieczna Sławomira Żeromińskiego, która boks trenuje dopiero od stycznia bieżącego roku, w ćwierćfinale pokonała Julitę Siemczonek ze Skorpiona Szczecin. Walka trwała trzy rundy i została przerwana przez sędziego po wcześniejszych dwóch liczeniach rywalki Gac. W półfinale radomianka występująca w kategorii 70 kg nie sprostała Lidii Fidurze z Walki Zabrze. Jak się później okazało, Fidura zdobyła złoty medal oraz została uznana najlepszą zawodniczką całego turnieju. W sumie w połączonych mistrzostwach w kategorii seniorek i juniorek rozegranych w Grudziądzu wzięło udział 158 zawodniczek. Oprócz Gac w zawodach wystartowały cztery inne reprezentantki Hubala: Angelika Kosut, Katarzyna i Ewa Czajka oraz Monika Pasek.

LEKKOATLETYKA

Zamiast mistrzostw Polski

Artur Błasiński z ZTE Radom zajął trzecie miejsce podczas 61. edycji biegu Devin - Bratysława rozegranego na Słowacji. Radomianin na 12-kilometrowej trasie uzyskał czas 36.10 min i dał się wyprzedzić na mecie przedstawicielowi gospodarzy Miroslavovi Vanko (34.52 min) i innemu Polakowi Bogdanowi Dziubie (35.45 min). We wcześniejszych planach Błasińskiego w tym samym terminie był występ w mistrzostwach Polski w półmaratonie, które odbyły się w Dębnie. - Ze względu jednak na ciężkie treningi i przez to nieco słabszą formę zdecydowałem się na krótszy dystans - przyznał w rozmowie z "Gazetą" radomski biegacz. Okazja do pokonania półmaratonu nadarzy się jednak już wkrótce, bo radomianin zamierza wystąpić na tym dystansie na początku maja w Czechach. Wcześniej, bo za niespełna dwa tygodnie, prawdopodobnie będzie go można spotkać podczas biegu o puchar Rektora Politechniki Radomskiej.

TENIS STOŁOWY

Najlepszy z najlepszych

Janusz Zbroja zwyciężył w turnieju Masters kończącym cykl zawodów o Grand Prix Radomia amatorów. W finałowych zmaganiach wzięli udział najlepsi zawodnicy z kategorii młodzieżowców, seniorów i weteranów. Honoru dziewcząt broniła najlepsza kadetka Polski, niespełna 13-letnia Sandra Wabik. Tym razem Sandra nie sprostała starszym zawodnikom i nie przebrnęła przez gry w grupach. Do najlepszej ósemki zakwalifikowali się faworyci. Natomiast w półfinałach późniejszy triumfator imprezy pokonał rewelację turnieju Krzysztofa Dudę, a Mikołaj Mordka wyeliminował Mateusza Wielgusa. W wielkim finale Zbroja zwyciężył z 14-letnim Mordką 3:1. Trzecie miejsce zajął Duda, który pokonał Wielgusa również 3:1.

WYCISKANIE SZTANGI

Mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych

W środę w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego przy ul. Sobieskiego 12 w Radomiu odbędą się piąte mistrzostwa VIII LO o puchar dyrektora szkoły oraz trzecie otwarte mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Do rywalizacji przystąpią drużyny złożone z maksymalnie dwóch zawodników i nauczyciela. Oprócz nagród w wymienionych kategoriach organizatorzy przewidzieli także puchary dla zawodnika, który podniesie największy ciężar, oraz wyróżnienia w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i dla najlepszego nauczyciela. Początek zawodów o godz. 10