Ósme miejsce Pawlak i Majki

Przedstawiciele Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego nagrodzili laureatów plebiscytu na najlepszego sportowca niepełnosprawnego roku 2007. Wśród nominowanych znaleźli się zawodnicy KSI Start Szczecin - Jolanta Pawlak i Piotr Majka.
Startujący w konkurencji 2xTA w wioślarstwie w poprzednim roku zdobyli brązowy medal w MŚ, które odbyły się w Monachium. Tym samym zapewnili sobie udział w paraolimpijskich IO w Pekinie.

- Kapituła konkursu zadecydowała, że nasi zawodnicy zajęli 8. miejsce - poinformował Tomasz Kaźmierczak, trener klubowy i reprezentacyjny. - Wygrała tenisistka stołowa Natalia Partyka (Gdańsk).

Na uroczystą galę szczecinianie dojechali prosto z Włoch, gdzie w poprzedni weekend wzięli udział w obowiązkowych badaniach klasyfikacyjnych i regatach. Majka już po raz piąty przechodził przez całą procedurę i teraz może spokojnie szlifować formę na Pekin. W regatach w Varese wzięło udział 10 państw, a kadra Polski dwa razy wywalczyła czwarte miejsca, w tym Pawlak i Majka w swojej konkurencji.

- Był to pierwszy start kontrolny, po zaledwie dwóch tygodniach treningów na wodzie. Zaprezentowaliśmy się na bardzo dobrym poziomie - ocenia szkoleniowiec. - Teraz wracamy do treningów, ale już na nowych łodziach. Ich zakup umożliwiła współpraca z ZCh Police, Starostwem Powiatowym w Policach, Urzędem Miasta w Szczecinie. Dzięki inwestycji będziemy trenować na łódkach, w których wystąpimy w igrzyskach, a które nasi konkurenci mają już od przeszło roku.