Sport.pl

Sport w skrócie

ŻUŻEL. Udane występy Watta i Woodwarda

W kolejnych meczach angielskiej Elite League znakomicie zaprezentowali się dwaj Australijczycy, którzy na co dzień bronią barw Marmy Polskie Folie Rzeszów. W meczu The Lakeside Hammers - Poole Pirates, który zakończył się wygraną "Młotów" 48:45, 11 punktów (3,2,3,3,0) dla "Piratów" wywalczył Davey Watt, a pięć oczek (1,1,2,1,w) dorzucił gościnnie występujący w drużynie z Poole Cameron Woodward.

Dzień później Woodward zdobył 10 punktów i dwa bonusy (2*,3,2*,3,0) dla Eastbourne Eagles w wygranym 53:40 meczu z Wolverhampton Wolves. W drużynie "Orłów" zabrakło innego z rzeszowskich żużlowców, Anglika Scotta Nichollsa, który wciąż jest kontuzjowany.

Vaculik drugi w Pardubicach

Matej Kus z kompletem punktów zwyciężył w pierwszej rundzie indywidualnych mistrzostw Czech juniorów, która rozegrana została w Pardubicach. Drugie miejsce zajął obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Słowak Martin Vaculik, który wywalczył 14 punktów (3,2,3,3,3). Vaculik okazał się natomiast najlepszy w rozegranym po zawodach trzybiegowym Memoriale Jiriego Marxa.