I liga piłkarek ręcznych: akademiczki z Wrocławia za mocne dla KSS

Trzeciej z rzędu porażki we własnej hali doznał w tej rundzie kielecki KSS. Pewne już ligowego bytu podopieczne trenera Wojciecha Wasika uległy AZS-owi AWF-owi Wrocław 22:35 (12:17).

- Doprawdy ciężko mi wyjaśnić, dlaczego potrafimy grać właściwie tylko na wyjazdach - zastanawiał się po meczu szkoleniowiec KSS-u. Ma o czym myśleć, bo kielczanki grając w tej rundzie z wyprzedzającymi je zespołami, nawiązywały równorzędną walkę tylko poza domem. U siebie pokonał je katowicki AZS i Finepharm II Jelenia Góra, a w obcych halach potrafiły poradzić sobie z SMS-em Gliwice oraz powalczyć z wiceliderem z Warszawy.

W sobotę na Krakowskiej kielczanki miały spore problemy już przed przerwą. Głównie w ataku. W 12. minucie utrzymywał się wprawdzie jeszcze remis (6:6 po rzucie Anny Skuzy), ale już 10 minut później KSS zaczął tracić grunt pod nogami (12:15). - Pod koniec pierwszej części sześć razy wyprowadzaliśmy kontratak i ani razu nie trafialiśmy do siatki - grzmiał trener Wasik.

Regułą w tym sezonie było, że kieleckie szczypiornistki lepiej prezentowały się po zmianie stron. Tym razem i to zawiodło - KSS ciągle popełniał proste błędy w ataku, łatwo tracił piłkę i nadziewał się na kontry rywalek. W 42. minucie ciągnięty przez Edytę Szymańską przegrywał już siedmioma bramkami (16:23), a na 10 minut przed zakończeniem spotkania, po trafieniu Zuzanny Pacyny aż 18:31. - Nieskuteczność w pierwszej połowie po prostu się na nas zemściła. Inaczej nie mogło się to dla nas skończyć - mówił zatroskany szkoleniowiec KSS.

W sobotę jego zespół zmierzy się na wyjeździe MKS-em Zgierz.

KSS Kielce - AZS AWF Wrocław 22:35 (12:17)

KSS: Wiekiera, Pasternak - Szymańska 8, Pokrzywka 4, Skuza 3, Zawartka 2, K. Bugajska 2, Kot 1, Pacyna 1, Dziedzic 1, Słoma, Nowak.