Włókniarze skazani na zwycięstwo

W niedzielę inauguracja rozgrywek ekstraligi na Arenie Częstochowa. Złomrex Włókniarz podejmuje Unię Tarnów i jest zdecydowanym faworytem meczu


Włókniarze przegrali przed tygodniem na wyjeździe z mistrzem Polski. Unia Tarnów to jednak nie ta klasa co Unia Leszno, a poza tym częstochowianie będą gospodarzem spotkania. Powinni więc odnieść wyraźne zwycięstwo. Trener Piotr Żyto ostrzega jednak przed lekceważeniem rywala. - Mimo że Tarnów nie jest tak silny personalnie jak Leszno, bardzo solidnie przygotowujemy się do niedzielnego spotkania. Zresztą w ekstralidze poważnie trzeba traktować każdego rywala. Nie możemy zaniedbać niczego - mówi.

Jednym z elementów przygotowań do meczu z tarnowianami był piątkowy trening punktowany z Lotosem Gdańsk (relacja obok). Skład na Unię został jednak ustalony wcześniej. W porównaniu z meczem w Lesznie nastąpiła tylko jedna zmiana. W miejsce Lee Richardsona (całkowicie zawiódł) ma wystartować Michał Szczepaniak.

- Michał dobrze pojechał w czwartek w Poznaniu [w eliminacjach do GP i ME - przyp. red.], widać, że jest w dobrej dyspozycji i powinien dostać szansę - podkreśla Żyto. - W niedzielę chcieliśmy też sprawdzić Taia Woffindena, ale niestety ma przełożony mecz w Anglii

Tarnowianie przyjadą do Częstochowy z Januszem Kołodziejem, który w ubiegłym sezonie doznał poważnej kontuzji ręki. Rehabilitacja mocno się przeciągnęła i były mistrz Polski nie startował w przedsezonowych sparingach, jakie Unia rozegrała z Włókniarzem. Ostatnio zasygnalizował jednak powrót do wysokiej formy. O dyspozycji rywali trudno jednak więcej powiedzieć. Przed tygodniem Unia miała walczyć na swoim torze z ZKŻ-etem Zielona Góra, ale spotkanie zostało odwołane ze względu na zły stan toru. Zdaniem rywali został on celowo spreparowany, ponieważ gospodarze nie byli odpowiednio przygotowani do inauguracji. Unia odpiera jednak zarzuty.

W porównaniu z ubiegłym sezonem zespół z Tarnowa stracił sporo ze swojej wartości. Do beniaminka z Gorzowa odeszli liderzy Tomasz Gollob i Rune Holta. Unia zbudowała szeroki skład, ale nie widać w nim wielu klasowych zawodników. Dla niektórych jest to główny kandydat do spadku. Czy rzeczywiście? Przekonamy się o tym w niedzielę.

Składy na niedzielny mecz

Złomrex Włókniarz: 9. Greg Hancock (2,21), 10. Michał Szczepaniak (1,40), 11. Sebastian Ułamek (1,62), 12. Tomasz Gapiński (1,63), 13. Nicki Pedersen (2,73), 14. Mateusz Szczepaniak (1,39), 15. Borys Miturski (1,25).

Unia Tarnów: 1. Ales Dryml (1,054), 2. Krystian Klecha (1,511), 3. Peter Ljung (1,524), 4. Marcin Rempała (0,387), 5. Janusz Kołodziej (1,859), 6. Kamil Zieliński (0,824).

Początek spotkania o godz. 17.