Bydgoszcz tak dobra jak Spodek

Delegacji CEV i komitetu organizacyjnego mistrzostw Europy 2009 w siatkówce kobiet bardzo podobało się w Bydgoszczy, która będzie gospodarzem jednej z grup eliminacyjnych ME. - Tutaj jest jak w Katowicach, które oglądaliśmy na początku, gdzie hala i pozostałe rzeczy są praktycznie gotowe - mówi sekretarz generalny komitetu organizacyjnego ME'2009 Beata Piontek.
Razem z nią do Bydgoszczy przyjechał specjalny delegat CEV (Europejskiej Konfederacji Siatkówki) Władimir Patkin. Oglądali halę Łuczniczka, w której będą się we wrześniu 2009 roku odbywać mecze eliminacyjne mistrzowskiego turnieju. Zagrają w niej cztery z 16 uczestniczących reprezentacji. - Podoba mi się miasto oraz hala, która jest współczesnym obiektem. Gra tutaj Liga Światowa a nasze wymagania są bardzo podobne. Dacie sobie radę - powiedział Patkin.

Poza Łuczniczką delegacja oglądała też halę Astorii, która będzie dodatkowym obiektem dla treningów i dwa hotele, w których będą mieszkać ekipy: Pod Orłem i City.

Przypomnijmy, że poza ME siatkarek w 2009 roku w Bydgoszczy odbędą się też półfinałowe zmagania mistrzostw Europy koszykarzy. W Łuczniczce zagra w tej fazie sześć reprezentacji.