Wyjazdowa sesja III-ligowców

Wszystkie pomorskie drużyny w III lidze zagrają na obcych boiskach. W IV lidze nowy lider Zatoka Puck zagra w Trąbkach Wielkich z Orłem
Zaskakujące na plus Rodło Kwidzyn w kolejnym III-ligowym meczu zmierzy się w Janikowie z Unią. Jeszcze niedawno piłkarze z Kwidzyna jechaliby na mecz z czołową drużyną jak na pożarcie. Teraz Rodło przechodzi metamorfozę. Kwidzynianie grali na razie tylko z drużynami z czuba tabeli, w trzech meczach zdobyli cztery punkty. W ostatniej kolejce pokonali wicelidera Nielbę Wągrowiec. Ich sobotni rywal rozpoczął wiosnę od trzech zwycięstw. Unia jest spadkowiczem z II ligi, ale ma już tylko iluzoryczne szanse na awans, gdyż traci do lidera Floty Świnoujście aż 11 punktów. Nadzieje na dogonienie Floty stracił także najbliższy rywal Wierzycy Pelplin, czyli Kotwica Kołobrzeg. Niepokonana na razie na wiosnę Cartusia zagra w Policach z KP, natomiast Kaszubia Kościerzyna na zakończenie kolejki zagra w Jarocinie z Jarotą.

W IV lidze w walce o pierwsze miejsce liczą się już tylko dwie drużyny - Zatoka Puck i Bałtyk Gdynia. Na boisko w lepszych nastrojach wyjdą na pewno piłkarze Zatoki, którzy przed tygodniem w meczu na szczycie rozgromili Bałtyk 5:0. Teraz Zatoka zagra na wyjeździe z Orłem Trąbki Wielkie, a Bałtyk na własnym boisku zmierzy się z Orlętami Reda.