Co, gdzie, kiedy

Kalendarz wydarzeń sportowych
KOSZYKÓWKA

I liga mężczyzn: Start AZS Lublin - Siarka Tarnobrzeg, sobota, godz. 17 i ew. w razie wygranej Startu niedziela, godz. 17, hala MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

PIŁKA RĘCZNA

Półfinał MP juniorów młodszych - piątek: SPR Końskie - Viret Zawiercie, godz. 13, Azoty Puławy - Gwardia Koszalin, godz. 14.45; sobota: Końskie - Gwardia 10, Viret - Azoty 11.45; niedziela: Gwardia - Viret 9, Azoty - Końskie 10.45, hala MOSiR przy al. Partyznatów w Puławach.

PIŁKA NOŻNA

III liga: Górnik Łęczna - Łada Biłgoraj, sobota, godz. 16.30, stadion przy al. Jana Pawła II w Łęcznej; Avia Świdnik - Resovia Rzeszów, sobota, godz. 15, stadion przy ul. Sportowej w Świdniku; Hetman Zamość - Naprzód Jędrzejów, sobota, godz. 12, stadion OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.

IV liga - sobota: Start Krasnystaw - Spartakus Szarowola 16, Tomasovia - Górnik II Łęczna 16, Podlasie Biała Podlaska - Sparta Rejowiec Fabryczny 16; niedziela: BKS Unia Bełżyce - Wisła Puławy 16, Orlęta Łuków - Chełmianka 16, Lewart Lubartów - Lublinianka 17, Stal Kraśnik - Huragan Międzyrzec Podlaski 15, Janowianka Janów Lubelski - Stal Poniatowa 15.

Bialskopodlaska klasa okręgowa - wszystkie mecze w niedzielę o godz. 14: Unia Krzywda - Sokół Adamów, Janowia Janów Podlaski - LKS Dobryń, Orkan Wojcieszków - Unia Żabików, Grom Kąkolewnica - Granica Terespol, Victoria Parczew - Dąb Dębowa Kłoda, ŁKS Łazy - Lutnia Piszczac.

Chełmska klasa okręgowa - sobota: Vojsławia Wojsławice - Vitrum Wola Uhruska 16; niedziela: Włodawianka - Kłos Chełm 15, Hetman Żółkiewka - Frassati Fajsławice 15, Pławanice Kamień - Sawena Sawin 15, Ruch Izbica - Brat Siennica Nadolna 15, Spółdzielca Siedliszcze - Agros Suchawa 15, Unia Białopole - Ogniwo Wierzbica 15.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: Koziołek Lublin - MKS Ryki 11, Piaskovia Piaski - Hetman Gołąb 15; niedziela: Polesie Kock - Orion Niedrzwica Duża 14, LZS Wierzchowiska - BKS Lublin 15, Cisy Nałęczów - POM Iskra Piotrowice 12, Opolanin Opole Lubelskie - Sygnał Lublin 14, Czarni Dęblin - LKS Gościeradów 16.30, Tajfun Ostrów Lubelski - Orły Kazimierz Dolny 13.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Olimpiakos Tarnogród - Hetman II Zamość 15, Korona Łaszczów - Nord 98 Wysokie 14, Unia Hrubieszów - Ostoja Skierbieszów 15, Płomień Spartan Nieledew - Orzeł Tereszpol 14, Victoria Łukowa/Chmielek - Sparta Wożuczyn 15, Olimpiakos Tarnogród - Hetman II Zamość 15, Roztocze Szczebrzeszyn - Olender Sól 15, Kryształ Werbkowice - Omega Stary Zamość 13, Huczwa Tyszowce - Granica Lubycza Królewska 16.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

Ekstraliga: AZS PWSZ Biała Podlaska - Unia Racibórz, niedziela, godz. 13, stadion MKS Podlasie w Białej Podlaskiej.

I liga: Górnik Łęczna - Kolejarz Łódź, niedziela 12, stadion przy al. Jana Pawał II w Łęcznej.

II liga - sobota: Motor Lublin - Hetman Zamość 11 przy Al. Zygmuntowskich, Kinga Ktrasnystaw - Dystans Chełm 14, Tytan Wisznice - Widok Lublin 14; niedziela: Delfinek Łuków - Dystan Niedźwiada 15.

JEŹDZIECTWO

Halowe mistrzostwa województwa w ujeżdżeniu "A", sobota i niedziela, godz. 10, kryta ujeżdżalnia WKJ SJ Fidelius w miejscowości Pólko.

KARATE

II turniej karate shotokan-kata - Łuków CUP 2008, niedziela, godz. 10, hala SP nr 5 przy ul. Siedleckiej w Łukowie.

KOLARSTWO

Międzynarodowy Wyścig Kolarski UCI Kobiet będący kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, piątek, godz. 12.45 - prezentacja zawodniczek (Rynek Wielki w Zamościu), 13 - start honorowy do I etapu (Zamość - Szczebrzeszyn - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn - Brody - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn - Zamość, meta ok. 16.30 Rynek Wielki); sobota, godz. 16 - start do jazdy indywidualnej na czas na dystansie 15 km na trasie Kalinowice - Białowola - Kalinowice (start i meta Kalinowice Szkoła); niedziela, godz. 10.30 - start do III etapu (Nielisz - Deszkowice - Sułów - Nową Wieś - Radecznicę - Gorajec - Szczebrzeszyn - Michalów - Szczebrzeszyn - Zamość (meta ok. godz. 14, Rynek Wielki).

PŁYWANIE

Drużynowe mistrzostwa województwa młodzików - 12 lat, sobota, godz. 10.30 i 16 oraz niedziela, godz. 10.30, pływalnia OSiR przy ul. Zamoyskiego w Zamościu.

Zawody integracyjne ICSiR Start, niedziela, godz. 12.45, pływalnia MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

SIATKÓWKA

Mistrzostw Polski Uniwersytetów mężczyzn, piątek, godz. 9 i sobota, godz. 9 - eliminacje, sobota od 16 i niedziela 9 - gry finałowe, hale AOS przy ul Langiewicza i KUL przy ul. Konstantynów w Lublinie.

SZACHY

Turniej promujący szachy dla dzieci i młodzieży, piątek, godz. 16.30, hala Startu przy al. Piłsudskiego 22 w Lublinie.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów i Juniorek do 14, 16 i 18 lat, sobota, godz. 9 zapisy, 10 pierwsze gry, niedziela, 9 dalsze gry, hala Startu przy al. Piłsudskiego 22 w Lublinie.

Turniej szachowy i warcabowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego, niedziela, godz. 10, Miejski Ośrodek Kultury (sala na II piętrze) przy ul.Wyszyńskiego 14 w Świdniku.

TENIS STOŁOWY

Mistrzostwa województwa młodziczek i młodzików - gry pojedyncze, podwójne i mieszane, sobota, godz. 9, hala Politechniki przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Wojewódzki turniej integracyjny ICSiR Start, sobota, godz. 10, hala MKS Start przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

II turniej Grand Prix Salos, sobota (zapisy, godz. 8.30), Gimnazjum Nr 2 przy ul. Lwowskiej w Lublinie.

BIEGI MASOWE

XIII Przełajowy Bieg Pierwiosnka, niedziela, godz. 11 (bieg główny 12.45), start i meta boisko szkolne w Leszkowicach.