Biegaj w Parku Ludowym

W sobotę kolejne zajęcia na ścieżkach biegowych Nike. - Do Parku Ludowego zaprosiłem specjalnych gości - zapowiada prowadzący treningi Piotr Kitliński.
Swój udział zapowiedział m. in. Leszek Bobrzyk, były prezydent miasta Lublin - lekkoatleta, wielokrotny medalista mistrzostw Polski weteranów, uczestnik mistrzostw świata i Europy weteranów. Pobiegnie także Barbara Pudło-Klepka - zawodniczka Startu Lublin, reprezentantka Polski w biegach średnich, wielokrotna mistrzyni Polski seniorów. Z Nałęczowa przyjedzie Stanisław Marzec, który niedawno wywalczył we Francji tytuł mistrza świata weteranów w biegu przełajowym. Jest on też wielokrotnym mistrzem Polski nauczycieli w biegach długich i przełajowych, mistrzem Polski w biegach górskich w różnych kategoriach wiekowych, organizatorem wielu imprez sportowych m.in. Biegu Sylwestrowego w Nałęczowie, zwycięzcą biegów ulicznych rozgrywanych w ramach Grand Prix Polski Środkowo Wschodniej. Wystąpi także Agnieszka Gołębiowska-Kitlińska (AZS Lublin) reprezentantka Polski w biegach średnich, medalistka mistrzostw Polski w biegach średnich. - Wszyscy chętni mogą do nich dołączyć - zaprasza trener Kitliński. - Trzeba mieć tylko ukończone 16 lat i być zdrowym. Górnej granicy wieku nie określam. Tempo biegu będzie dostosowane do możliwości każdego uczestnika. Zajęcia zaczynają się o godz. 10 i potrwają do 10.45. Zbiórka przy tablicy informacyjnej "Ścieżki Biegowe" Nike naprzeciwko stacji paliw.

Przypomnieć warto, że biegacze spotykają się w Parku Ludowym dwa razy w tygodniu - we wtorki w godz. 18-18.45 i w soboty o godz. 10 do 10.45.