KTM Novi próbuje sił w cross country

Drużynowi złoci medaliści w rajdach enduro kielecki KTM Novi zajmują drugie miejsce po pierwszych zawodach mistrzostw Polski cross country.
To druga odmiana wyścigów enduro, w której od tego sezonu kielczanie także będą rywalizować. W inauguracyjnych dwóch rundach w Chełmnie wystartowało prawie 200 motocyklistów z całej Polski. Każdy z wyścigów trwał półtorej godziny - wyścigi odbywały się w części na torze bardzo szybkim i szerokim, a w części na odcinkach leśnych z dużą ilością stromych zjazdów i podjazdów. Najlepsi drużynowo byli zawodnicy ATV Polska (298 pkt.), ale kielczanie z KTM Novi nie mają dużej straty (243).

KTM Novi najwięcej oczek przyniosły starty młodzików. W najmłodszej grupie nie mieli jednak rywali z innych klubów - dwa razy pierwszy w walce z czwórką kolegów był Rafał Bracik (50 pkt. łącznie). W starszych kategoriach zdobycze były już mniej okazałe. Miejsca w czołowej dziesiątce zajmowali Marcin Sikora (10. i 9. w E1) oraz Mikołaj Pańka (10 i 8. w połączonej w klasie E2/E3).

Kielczanie wiodące role odgrywali też w rywalizacji quadów w ramach Pucharu PZM - tu łącznie wygrał Andrzej Grzyb (47 pkt.), a drugi był Michał Trafiałek (40).

Druga próba cross country w weekend w Biedrusku koło Poznania.