Liga szczypiornistów gościła w Nowinach

Okazją do sprawdzenia, jak przyjmie się szczypiorniak w nowej hali ZSP był rozgrywany awansem mecz 16. kolejki II ligi mężczyzn.
Okazją do sprawdzenia, jak przyjmie się szczypiorniak w nowej hali ZSP był rozgrywany awansem mecz 16. kolejki II ligi mężczyzn. Występująca w roli gospodarza Polonica Kielce (chce tam zostać dłużej) pokonała w derbowym starciu KSSPR Końskie 32:28. - Choć pora była późna trochę ludzi przyszło. Mecz był wyrównany, ale w ostatnich 10 minutach przycisnęliśmy obroną - stwierdził Marek Smolarczyk, trener Poloniki. W jego zespole zagrał po raz pierwszy po trzyletniej przerwie spowodowanej kontuzją 26-letni były kołowy Vive Michał Kubiec. Najskuteczniejszym graczem meczu był jednak skrzydłowy Piotr Adamczyk.

Polonica zagra jeszcze w Nowinach w niedzielę 26 kwietnia - mecz ostatniej kolejki z Kusym Kraków.

Polonica Kielce - KSSPR Końskie 32:28 (15:16)

Polonica: Smagór, Łęski - Adamczyk 13, Glita 6, Adach 4, R. Kubiec 3, M. Kubiec 3, Nawrocki 2, Jankowski 1, Kluz, M. Kutwin, Jamioł, Putała, Janiszewski.

KSSPR: Pająk, Janusz - Bąk 8, R. Przybylski 5, Pałka 3, Majchrzak 3, Makuch 3, Matyszczyk 3, Miśta 2, R. Napierała 1, Rokita, Byczkowski, Kosma, Jasiński.