Winiary lepsze na początek play-off

Jednego seta straciły w Dąbrowie Górniczej siatkarki Winiar Bakalland Kalisz w pierwszym meczu play-off. Jeśli wygrają rewanż w Kaliszu, awansują dalej.
Mecz MKS Dąbrowa Górnicza z Winiarami Bakalland Kalisz otworzył mistrzostwa Polski 2007/2008. Wtedy kaliszanki wygrały 3:0, ale siatkarki z Zagłębia stawiły opór. Teraz mecz obu ekip otworzył ich rywalizację w fazie play-off. Obie drużyny trafiły na siebie także na początku tej rundy - kaliszanki jako wicelider tabeli po rundzie zasadniczej, a MKS Dąbrowa Górnicza jako wysoko notowany na siódmej pozycji beniaminek.

W związku z koniecznością skrócenia ligi (majowe kwalifikacje olimpijskie w Tokio), pierwsza faza play-off rozgrywana jest tylko do dwóch zwycięstw. Dla siatkarek z Dąbrowy spotkanie u siebie było zatem szansą na przedłużenie rywalizacji z kaliszankami, która dokończona zostanie w weekend.

Już w pierwszym secie MKS stawił opór i w okolicach pierwszej przerwy technicznej zyskał nawet prowadzenie 10:8. Krótko potem było już jednak 11:14. Winiary miały sporą przewagę, aż w trzecim secie MKS znów złapał oddech - było wtedy 8:3 i 11:4. Kaliszanki musiały gonić, ale nie były już w stanie uratować tej partii.

MKS Dąbrowa Górnicza - Winiary Bakalland Kalisz 1:3

Sety: 14:25, 16:25, 26:24, 17:25

MKS: Matyjaszek, Wysocka, Wilczyńska, Białobrzeska, Sieczka, Lis ora Tkaczewska (libero), Czerwińska, Cabajewska

WINIARY: Godos, Barańska, Dziękiewicz, Woźniakowska, Spalova, Horka oraz Sawicka (libero), Owczynnikowa, Fernanda, Wojcieska, Żebrowska