Rugbiści na wózkach zagrają w Radomiu

RUBGY. W Radomiu poza ekstraklasą siatkarzy kibice zbyt często nie mają możliwości emocjonowania się inną grą zespołową na najwyższym krajowym szczeblu. Sytuacja nieco się zmieni w najbliższy weekend.
W naszym mieście odbędzie się bowiem I turniej Polskiej Ligi Rugby na wózkach. Niepełnosprawni sportowcy wybrali właśnie Radom jako organizatora pierwszego z czterech turniejów, które mają wyłonić drużynowego mistrza Polski w tej niecodziennej konkurencji.

Zmagania niepełnosprawnych rugbistów rok rocznie pilotuje Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, pod egidą której od sezonu 2003/04 w formule turniejowej kilkanaście zespołów z całego kraju walczy o medale MP.

Gospodarzem imprezy będzie występujący od kilku lat w PLR radomski zespół Garbate Anioły. Podopieczni trenerów Jakuba Chojnackiego i Artura Czerwca przygotowywali się do inauguracji ligi, trenując regularnie w hali V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta. I właśnie obiekt przy ul. Traugutta 52a będzie jedną z dwóch aren, w których wózkarze powalczą w sobotę i niedzielę o pierwsze ligowe punkty. Drugą będzie hala III LO im. Dionizego Czachowskiego.

Oprócz radomskich Garbatych Aniołów swój udział w rozgrywkach zapowiedziało 12 innych ekip, między innymi z Warszawy, Poznania, Elbląga, Szczecina i Wrocławia. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, w których rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Radomianie pierwszy mecz rozegrają w sobotę o godzinie 13, następnie przyjdzie im walczyć o godz. 16. Dwa kolejne pojedynki z udziałem radomskich zawodników będzie można zobaczyć w niedzielę, odpowiednio o godz. 8.30 i 11.30.

Początek zmagań w obu halach w sobotę i niedzielę o godz. 8.30.