Region będzie miał kolejnego reprezentanta w Pekinie

Maciej Hreniak, reprezentant grudziądzkiego Ruchu, wywalczył minimum olimpijskie podczas pływackich mistrzostw kraju. Zawody rozgrywano w Ostrowcu Świętkokrzyskim.

19-latek świetnie zaprezentował się na dystansie 1500 m. Zwyciężył w nim mistrz świata Mateusz Sawrymowicz, a Hreniak dzięki czasowi 15.12,18 - to jego rekord życiowy - będzie w gronie szczęśliwców, którzy latem pojadą na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Grudziądzanin liczy na to, że w stolicy Chin zaprezentuje się jeszcze lepiej.

Do Pekinu ma lecieć również pływaczka toruńskiego Delfina Agata Zwiejska, która startuje w sztafecie. W finale mistrzostw Polski - ale w Gorzowie Wielkopolskim - płynęła na dystansie 200 m stylem dowolnym. Zajęła siódme miejsce. Wygrała powracająca do zdrowia po operacji kręgosłupa Paulina Barzycka z Olimpii Lublin.