Wypływali medali w bród

Znakomicie wypadli na mistrzostwach Polski w pływaniu, rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodnicy z naszego regionu. Do czwartkowych i piątkowych medali dołożyli kolejne.

W weekend świetnie wypadła Paulina Barzycka (Olimp Lublin), która wywalczyła drugi tytuł mistrzowski w tej imprezie. Tym razem na dystansie 400 m st. dow., gdzie uzyskała 4.18,01. Złoto zdobył także zawodnik Wisły Puławy Konrad Czerniak na 100 m st. mot. Uzyskał czas 53,18 i do minimum olimpijskiego zabrakło mu zaledwie 0,32 s. Być może udałoby się Konradowi uzyskać potrzebny do startu w Pekinie czas, ale zawiodła technika. Zepsuła się tablica świetlna i zawodnicy długo czekali na start, co zdeprymowało pływaków, a Paweł Korzeniowski - najlepszy zawodnik tych mistrzostw - nawet zrezygnował ze startu.

Natomiast przepustkę do Chin wypływała już w czwartek Zuzanna Mazurek na 200 m st. grzb. Zdobyła złoto na tym dystansie, jak i o połowę krótszym. Natomiast na 50 m st. grzb. była druga z czasem 30,05. Ponadto dwa brązowe krążki wywalczyła w weekend Marcelina Radlińska z Orki. Zamościanka była trzecia na 100 m st. grzb. (1.02,41) i 50 m st. mot. (28,29).